Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Cegła na ścianie i płytki o wyglądzie desek tworzą lekką i naturalna aranżację. Cegła została pomalowana białą farbą ceramiczną. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz

Cegła na ścianie i płytki o wyglądzie desek tworzą lekką i naturalna aranżację. Cegła została pomalowana białą farbą ceramiczną. Projekt: Dominik Respondek. Fot. Bartosz Jarosz
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 04 wrz 2014 11:56 (aktualizacja: 09 wrz 2014 08:54)

Cegła do łazienki – najciekawsze pomysły architektów

Autentyczna stuletnia cegła albo w formie płytek zapewni łazience wyjątkowy charakter. Chcecie urządzić łazienkę w stylu loft, industrialnym albo skandynawskim? Cegła będzie idealnym materiałem na ściany a nawet podłogi.


Cegła chociaż znana i wykorzystywana od stuleci nadal jest oryginalnym materiałem wykończeniowym. Może być stosowana także w łazience i chętnie wykorzystywana jest przez architektów.

Cegła doskonale sprawdza się w aranżacjach wnętrz stylizowanych na pofabryczny loft. Ale także w pomieszczeniach inspirowanych stylem skandynawskim. Dobrze współgra z materiałami naturalnymi, zwłaszcza drewnem. Ale także nowoczesnymi: stalą betonem i tynkiem oraz gresem.

Pomimo, szorstkiej i chłodnej powierzchni cegła nie jest materiałem chłodnym w odbiorze i wykończone tym materiałem pomieszczenia wydają się przytulne, co zapewne jest zasługą rustykalnego charakteru cegły.

Cegła to nie tylko materiał do wykonania okładziny ściennej oraz podłogowej, ale także element dekoracyjny. Pięknie się starzeje, co wskazuje na jej uniwersalny i ponadczasowy charakter. Zatem wnętrza wykończone cegłą z powodzeniem sprostają wymogom zmieniającej się mody.

Powierzchnie ścina wykończonych cegłą należy odpowiednio zabezpieczyć.
Na rynku są dostępnych różne środki. Najczęściej stosowane są wszelkiego rodzaju grunty i impregnaty.

Nie tylko zabezpieczają cegłę przed wilgocią i zachlapanie, ale decydują o tym jaki będzie końcowy efekt dekoracyjny. W zależności od rodzaju impregnatu Możemy bowiem uzyskać powierzchnię matową lub z połyskiem. Innym sposobem zabezpieczenia i dekorowania cegły jest farba ceramiczna. Możemy pomalować nią cegły na dowolny kolor. Architekci chętnie sięgają po biały, szary, beż, a nawet czarny (!). 

Cegła na ścianie to mocne i oryginalne tło w łazienkach zarówno nowoczesnych i stylizowanych. Zarówno cegły autentyczne, jak i te z ponad stuletnią metryką zapewniają świetne efekty dekoracyjne i nadają wnętrzom niepowtarzalny urok.

 

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA