Fot. Backgroundswallpapers.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Fot. Backgroundswallpapers.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
25 lut 2014 08:14

Fototapeta w łazience. Najlepsze rozwiązania

Chciałbyś stworzyć niepowtarzalny wystrój łazienki? Zamiast płytek ceramicznych zdecyduj się na zamontowanie fototapety.

Mimo ogromnego wyboru kolekcji płytek oferowanych przez sklepy i producentów, wciąż poszukujemy nowych rozwiązań, by stworzyć wnętrze jedyne w swoim rodzaju. Łazienka, to pomieszczenie o podwyższonym stopniu wilgotności, więc materiały wykończeniowe muszą zabezpieczać powierzchnie przed szkodliwym działaniem wody. 

Wykończenie ścian płytkami, to najbardziej popularne rozwiązanie. Mamy wtedy pewność, że skraplająca się woda osiada na gładkich powierzchniach i nie zostaje podciągana kapilarnie przez porowate mury. Istnieją farby dostosowane do wilgotnych pomieszczeń, ale nie dają równie dobrego zabezpieczenia.

Wystarczy nieodpowiednie przygotowanie podłoża, lub niedokładne ich rozprowadzenie, a woda śmiało wkroczy w strukturę ściany powodując wypłukiwanie materiału. Zagnieżdżając się w porach może wywoływać powstawanie pleśni i grzybów.

Fototapeta za szkłem

Zamiast płytek możemy pokusić się o ozdobienie ściany fototapetą. Żeby pełniła funkcję nie tylko estetyczną, ale i ochronną należy ją zabezpieczyć taflą szkła. Szkło powinno być idealnie docięte do wymiarów ściany, a ściana wcześniej odpowiednio wygładzona, by wilgoć nie miała szans przedostania się do wydruku.

Ranty należy dodatkowo zabezpieczyć, najlepiej bezbarwnym silikonem, by nie zepsuł efektu całości. 

Najbardziej popularne są wszelkie wzory marynistyczne, widoki bezludnych wysp, podwodnych raf. Jednak mozna przełamać stereotypowe spojrzenie na łazienkę i wybrać motyw zupełnie nie związany z wodą. Być może to on stanie się główną inspiracją przy aranżacji wnętrza. 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • Jasmina, 2015-05-19 16:15:30

  To jest coś takiego jak tutaj ?
  Myślałam nad takim rozwiązaniem w łazience, aby zmienić coś bo jest tak jakoś nudno.
 • KingaF, 2014-11-13 10:04:31

  W łazience, na płytkach dobrze też sprawdzają się naklejki witrażowe. Spory ich wybór jest na Ja taką naklejkę mam na dużym lustrze w łazience.

POLECAMY W SERWISACH