Jasne płytki do łazienki: trendy na 2018 rok. Producent: Azteca, kolekcja Dream. Fot. Azteca

Zobacz galerię [34 zdjęć]

Jasne płytki do łazienki: trendy na 2018 rok. Producent: Azteca, kolekcja Dream. Fot. Azteca
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
24 lut 2018 10:33

Jasne płytki do łazienki. To jest modne w 2018 roku

Biel to kolor, który ma setki odcieni i wiele twarzy. Może być gładka i fakturowana. Nowoczesna i postarzana. To również bardzo modny kolor w łazienkach na 2018 rok.

Najmodniejsze odcienie bieli to świeżość śniegu i mat płatków magnolii. Warto łączyć formaty małe, np. jak cegły, z dużymi. W nowych kolekcjach białych płytek ceramicznych, które pokazano na targach Cevisama (Hiszpania) – najważniejszych w tym roku – wyraźnie widać także tendencję do łączenia formatów gładkich z fakturowanymi.

Płytki mogą mieć różne struktury, np. kwiaty, geometryczne czy fale. Bardzo modne są również wzory typu 3D, które sprawiają, że ściana zyskuje trzeci wymiar.

Szeroko obecny będzie też trend zdefiniowany jako efekt Stracciatella, który nawiązuje do wiernego odtworzenia naturalnych kamieni. Najmodniejsze będą płytki imitujące jasny marmur, z jego charakterystycznym użyleniem. W tym segmencie płytek dominują też duże formaty (nawet do 3600 mm x 1200 mm!).

Producenci twierdzą, że warto postawić na biel postarzaną. To mogą być odcienie bielonego drewna lub betonu. Styl vintage szczególnie sobie upodobał formaty cegieł. 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, która najlepiej obrazuje tegoroczne trendy w wykończeniu łazienek. 

Zobacz także: Płytki ceramiczne. 10 trendów wzorniczych na 2018 rok

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH