Szarą, praktyczną zabudowę, w której mieści się mnóstwo szuflad i szafeczek, ożywiają pomarańczowe fronty poszczególnych schowków. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Szarą, praktyczną zabudowę, w której mieści się mnóstwo szuflad i szafeczek, ożywiają pomarańczowe fronty poszczególnych schowków. Projekt: Monika i Adam Bronikowscy. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Joanna Buharewicz
21 maj 2015 13:26

Kolor w łazience – piękne aranżacje z polskich domów

Aktualne trendy wnętrzarskie pokazują, że do modnych bieli i szarości dołączają mocniejsze barwy. Kolor zastosowany w łazience z pewnością ją ożywi i wprowadzi szczególny nastrój.

Jaki kolor wybrać? To już zależy tylko od indywidualnych preferencji. Poszczególne kolory różnie wpływają bowiem na nasze zmysły i samopoczucie.

Kolor z umiarem

I chociaż ostatnio najmodniejsze są wnętrza jasne i stonowane, nie sposób wyobrazić sobie życia bez koloru. Dlatego sięgamy po nie także w aranżacji wnętrz – jednak robimy to z umiarem. Cały salon czy łazienka w mocnych kolorach to już raczej rzadkość, chociaż zdarzają się i takie pomysły. Jeśli zrealizowane są z wyczuciem, będą cieszyć oczy i na pewno nie zmęczą.

W łazience warto stosować kolory jako ożywiające akcenty. Do szarości, bieli i drewna można dobrać kolorowe meble łazienkowe, płytki ceramiczne czy farbę, które sprawią, że wnętrze będzie wyglądać niepowtarzalnie.

Wnętrzarska koloroterapia

Nie od dziś wiadomo, że kolory wpływają na nasze samopoczucie. Jedne lubimy bardziej, bo kojarzą się z czymś przyjemnym i pasują do nas, inne zaś nas drażnią. Przy planowaniu wystroju łazienki, gdzie często spędzamy znaczną część poranka, warto wziąć pod uwagę tę swoistą koloroterapię.

Czerwienie i pomarańcze dodadzą energii i wprawią w pozytywny nastrój. W łazienkach najczęściej można je spotkać na meblach lub w postaci dodatków, jednak całe aranżacje w tych optymistycznych barwach to pomysł na odważny, nowoczesny wystrój, który co rano będzie pobudzał do działania.

Żółcie dodają świeżości i optymizmu, zaś niebieski i zielony sprzyjają relaksowi, przywodząc na myśl las i morze, co zawsze dobrze wpływa na nastrój. Są kolorami harmonii i sprzyjają poczuciu bezpieczeństwa. Fiolet natomiast przyciąga uwagę i działa kojąco. Morskie niebieskości, czyli kolory wody, szczególnie świetnie sprawdzą się w łazience.

Warto pamiętać – szczególnie przy planowaniu większych powierzchni w intensywnym kolorze – że zimne barwy (zielony, niebieski, fioletowy) optycznie powiększają przestrzeń, chociaż podobnie zadziała także żółty. Zaś ciemne, intensywne kolory (czerwień, brąz, czerń) z pewnością sprawią, że pomieszczenie będzie wydawać się mniejsze.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • MagdaKrakow, 2018-03-15 02:16:01

    u mnie w domu wstawiliśmy ściankę ze sztucznych kwiatów jaką przygotowywuje green-designers. Trochę baliśmy się, bo nigdy tego na żywo nie widziałam (tylko w Internecie), ale przyznam, że nie żałujemy, że zamówiliśmy, efekt jest nieziemski ^^

POLECAMY W SERWISACH