Wnętrze szaro-zielonej łazienki urozmaicono dodatkami w kolorze ciemnego fioletu. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [18 zdjęć]

Wnętrze szaro-zielonej łazienki urozmaicono dodatkami w kolorze ciemnego fioletu. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
06 lip 2015 10:11

Kolorowa łazienka. Zobaczcie pomysły architektów

Ciekawą alternatywą dla stonowanych aranżacji są kolorowe, pełne energii wnętrza. Zobaczcie właśnie takie łazienki z polskich domów i mieszkań.

Kolor silnie wpływa na postrzeganie wnętrza, nasz nastrój i samopoczucie. Dzięki niemu możemy kreować atmosferę czy dowolnie budować proporcje wnętrza. Po kolorowe okładziny ścienne i podłogowe sięgamy znacznie rzadziej niż po sprawdzone, spokojne szarości lub beże. Pamiętajmy jedna, że umiejętne wprowadzenie koloru do wnętrza i zastosowanie go w odpowiednich proporcjach, umożliwili stworzenie wyjątkowej aranżacji.

W łazience dobrze sprawdzą się odcienie niebieskiego, zielonego. Turkusowe czy ciemniejsze, na przykład wpadające w grant płytki, wprowadzą do wnętrza spokojną, relaksacyjną atmosferę. Natomiast czerwonymi lub pomarańczowe dodatki ożywią wnętrze.

Kolorowe płytki dobrze jest zestawić z bielą, szarościami lub neutralnym beżem. Sąsiedztwo stonowanych odcieni wydobędzie i podkreśli obecność barwnych elementów w łazience.

Kolor, zwłaszcza w małych łazienkach, powinniśmy wprowadzać z rozwagą, bo zbyt intensywne barwy po krótkim czasie mogą nam się znudzić lub wydać się przytłaczające. Jeśli nie jesteśmy przekonani do użycia koloru na większych powierzchniach, warto wprowadzić go za pomocą mniejszych, dekoracyjnych elementów. Barwne dekory, mozaiki, szklane listwy będą akcentami, które dodadzą wnętrzu charakteru.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH