Fot. Fioranese Ceramica

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Fot. Fioranese Ceramica
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
07 marz 2017 09:27

Łazienka 2017: 10 najmodniejszych kolekcji płytek

Piękne imitacje marmurów lub prawdziwego drewna, a także płytki z geometrycznymi wzorami oraz kwiatowymi akcentami. Oto 4 najciekawsze propozycje płytek do łazienki i nie tylko!

Oto wzory, które zdominują tegoroczne trendy w aranżacji łazienkowych wnętrz:

Imitacje marmurów i betonów

Płytki o dużych formatach, które imitują swoim wyglądem marmur lub beton doskonale podkreślą elegancki charakter wnętrza. Idealnie pasują, m.in. do przestronnych pokojów kąpielowych czy nowoczesnych salonów. Firmy takie, jak Apavisa oferują nie tylko imitacje betonów i marmurów, ale także innych materiałów, np. granitu, tytanu czy miedzi. Na szczególną uwagę zasługują również piękne płytki La Fabbrica, które dają efekt połyskującej i nierównej powierzchni.

Drewnopodobne płytki

Drewnopodobne płytki ocieplą pomieszczenie i nadają mu przytulności. Nieocenioną zaletą jest także fakt, że nie wymagają szczególnej pielęgnacji, w przeciwieństwie do naturalnego materiału. Projektanci wnętrz pokochali płytki, które do złudzenia przypominają naturalny wygląd desek – imitują swoim wyglądem pęknięcia oraz strukturę charakterystyczną dla drewna. Jednym z producentów, który oferuje drewnopodobne płytki jest Fioranese Ceramica. Płytki Chevron można układać w modną „jodełkę”, łączyć z różnymi odcieniami lub wykorzystywać, jako element dekoracyjny.

Mozaiki i geometryczne wzory

Płytki to także „zabawa” rozmaitymi motywami – na płytkach pojawiają się zarówno geometryczne wzory, jak i kwiatowe motywy. Nie można również nie wspomnieć o niezwykle eleganckich i ponadczasowych płytkach, w stylu art deco, marki Fioranese Ceramica. Mozaika położona na podłodze imituje swoim wyglądem stylowy czarno-biały dywan i doskonale uzupełnia aranżację utrzymaną w klasycznym tonie.

Płytki 4D

Płytki Marca Corona z kolekcji 4D to prawdziwy hit! Choć seria oparta jest tylko na dwóch kolorach – białym oraz przepięknym kolorze w modnym odcieniu „deep blue” – to nieskończona ilość kombinacji (np. łączenia gładkich powierzchni z wypukłymi), daje możliwość podkreślenia niepowtarzalnego charakteru wnętrza. Płytki najefektowniej prezentują się na ścianach, np. umieszczone tuż nad wanną.  

Źródło: Intercasa

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH