• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 marz 2009 10:46

Łazienka bez poślizgów

Wybierając materiały wykończeniowe najczęściej uwagę zwracamy na wygląd produktu, są jednak w naszym domu takie miejsca, gdzie estetka powinna ustąpić miejsca bezpieczeństwu użytkowania. Do takich specjalnych stref należy posadzka w łazience.

 Na zakup wykończenia warto patrzeć z drugiej, bardziej praktycznej strony. Bardzo ważnym parametrem technicznym podłogi jest stopień poślizgu. Zbyt niestabilne podłoże zwiększa ilość upadków a w przypadku małych dzieci może powodować ryzyko dużo cięższych urazów. Jest wiele sposobów na zmniejszenie poślizgu w łazience. Chętnie stosowanym rozwiązaniem jest stosowanie gumowych wykładzin na podłodze. Jednak najbardziej skuteczną metodą zapobiegania problemom ze zbyt śliską powierzchnią jest stosowanie płytek o odpowiednich parametrach antypoślizgowych. Dostępne są one w szerokiej gamie kolorystycznej, a wybór odpowiedniej ich klasy z pewnością zwiększy bezpieczeństwo użytkowania.

Jaka klasa antypoślizgowości?
' title=
Dla łazienek domowych nie ma określonych norm mówiących o tym jaką klasę antypoślizgowości powinny mieć używane w nich płytki. Wybór produktów o odpowiednich parametrach to już raczej świadoma decyzja inwestora i architekta. Należy pamiętać, że płytki o antypoślizgowej powierzchni powinny być zastosowane w newralgicznych miejscach takich jak: niecka brodzika, czy też generalnie strefy, po których chodzi się boso. Co istotne–nie należy mylić klas antypoślizgowości dla bosej stopy (klasy A, B, C) z klasami antypoślizgowości posadzek w miejscach, gdzie chodzi się w obuwiu (oznaczenia w klasach R9, R10 itd.)
Michał Tęsiorowski, koordynator sprzedaży i marketingu Villeroy&Boch
 
 
Keramag
fot. Keramag
Bezpieczne użytkowanie
Aby zmniejszyć ślizganie się na podłożu można stosować proste sposoby. Poza stosowaniem gumowych wykładzin w łazienkach do wyboru mamy dywaniki z podbiciem antypoślizgowym. Kolorystyka tych detali jest szeroka, co pozwala na zaspokojenie nawet najbardziej wymagających gustów inwestorów. Poza tym łazienka jest miejscem szczególnie narażonym na niebezpieczne „przygodami” z działaniem detergentów. „Małą ślizgawkę” można stworzyć nie zbierając dokładnie rozlanego płynu czy wchodząc na wilgotną podłogę. Stopniowe ścieranie płytek zwiększa też zużycie podłogi i a co za tym idzie zwiększa ich poślizg.

 

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Marina7, 2009-06-24 16:22:08

    przeciez to temat o płytkach a nie o dywanikach ;/
  • alinaw, 2009-03-12 16:43:36

    jesli chodzi o bezpieczeństwo to - oprócz poslizgu i detergentów- wypadałoby napisać o kuchenkach gazowych i elektryce, a nie tylko o dywaniku!

POLECAMY W SERWISACH