Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W łazience połączonej z salonem kąpielowym teakowym drewnem obudowano wannę. To materiał trwały i odporny na wodę oraz działanie wilgoci. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.

W łazience połączonej z salonem kąpielowym teakowym drewnem obudowano wannę. To materiał trwały i odporny na wodę oraz działanie wilgoci. Projekt: Katarzyna Mikulska-Sękalska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 01 kwi 2015 10:04 (aktualizacja: 03 kwi 2015 09:34)

Łazienka ocieplona drewnem. Tak ją urządzisz

Łazienki z drewnem są przytulne i eleganckie. Wiele kolorów i wzorów daje nieskończone możliwości aranżacji.

Coraz częściej drewniane elementy możemy spotkać w łazience. Naturalny rysunek, dużo kolorów daje nam ogromne możliwości aranżacyjne. Drewniane elementy stanowią przeciwwagę dla chłodnej barwy ceramiki, wizualnie ocieplają wnętrze łazienki, dodając jej przytulności.

Drewno najczęściej spotykamy na meblach, blatach, szafkach łazienkowych. Użyte nawet na niewielkim fragmencie silnie oddziałuje na całą przestrzeń.

Poza drewnianymi meblami ten naturalny materiał możemy wprowadzić do wnętrza również na większych powierzchniach. Drewniana podłoga czy okładzina ścienna to ponadczasowe, uniwersalne rozwiązanie. Drewno możemy zastosować równie dobrze na wybranych elementach w łazience: obudowie stelażu podtynkowego czy wanny.

Wybierając drewno do łazienki powinniśmy pamiętać, aby kupić odpowiedni gatunek. Najlepiej sprawdzają się gatunki egzotyczne - odporne na wilgoć i zmienną temperaturę, między innymi teak, lapacho, jatoba, iroko czy merbau. Decydując się na drewno w łazience pamiętajmy, że tylko dobrze zaimpregnowane i zabezpieczone będzie pięknie prezentować się przez wiele lat. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA