Wanna Konoduo, Kaldewei. Fot. Kaldewei.

Zobacz galerię [27 zdjęć]

Wanna Konoduo, Kaldewei. Fot. Kaldewei.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
16 maj 2014 11:32

Łazienka w barwach ziemi. Ponadczasowe zestawienie kolorów

Beże i brązy nigdy nie wyjdą z mody. To kolorystyka, która zawsze się sprawdzi w aranżacji łazienki.

Dlaczego Polacy tak bardzo kochają barwy ziemi? Być może dlatego, że w takim klimacie przyszło nam żyć. Naturalny krajobraz Polski jest właśnie szaro - bury, a niewielkie ilości dni słonecznych w roku, podkreślają jego monochromatyczność. Nic więc dziwnego w tym, że podświadomie wybieramy zestawienia kolorystyczne, w których czujemy się pewnie i bezpiecznie.

Jednak kremy, beże i brązy absolutnie nie muszą być nudne i kojarzyć się z ponurą atmosferą. Wystarczy dodać dodatki w nasyconych, kontrastujących barwach, co wprowadzi dynamizm i intrygujący akcent w całej aranżacji wnętrza. Podobnie jak w naturze. Na tle brązowych pni drzew, zielono - burej ziemi przepięknie wyróżni się kielich soczyście czerwonego maku. Przyroda to najdoskonalszy malarz i idealny wzór do czerpania wszelkich inspiracji w zestawianiu kolorów. Miejmy więc oczy szeroko otwarte!

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • allein, 2014-05-19 20:33:15

    Elegancko wyglądają te beże w tych łazienkach, nie sądziłam by taki kolor mógł tak dobrze pasować do tego typu pomieszczenia. Ale chyba by niestety nie pasował do designu produktów Roca, który bardzo mi się ostatnimi czasy spodobał. Cóż, nie można mieć wszystkiego.

POLECAMY W SERWISACH