Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Surowa barwa szarości, przełamana została ciepłem drewna, z którego wykonano blat pod umywalkę. Charakter łazienki wyznacza duża fototapeta całkowicie pozbawiona koloru. Projekt Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.

Surowa barwa szarości, przełamana została ciepłem drewna, z którego wykonano blat pod umywalkę. Charakter łazienki wyznacza duża fototapeta całkowicie pozbawiona koloru. Projekt Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: Urszula Tatur
  • 17 lip 2014 13:52 (aktualizacja: 31 lip 2014 08:15)

Łazienka w szarym kolorze. Zobacz jak ją urządzić

Szlachetna szarość, która ma liczne grono wielbicieli i zwolenników w dekoracji wnętrz, dotarła również do łazienki. Zobaczcie, jaki efektownie prezentuje się ona nie tylko w loftowych aranżacjach.

Kolor szary zazwyczaj kojarzył się ze smutkiem, nudą i brakiem wyrazu. Szary znaczył tyle co nijaki, bezbarwny, nudny. Tymczasem szary może stać się podstawą do niezwykle ciekawych, barwnych i porywających aranżacji.

Bowiem jako najbardziej neutralny kolor w całej palecie barw najłatwiej wchodzi on w różnorodne interakcje. Nie jest przy tym tak kategoryczny jak czerń czy biel. Dlatego doskonale sprawdza się w aranżacji wnętrz. Jako pierwsi zauważyli to projektanci loftów, którzy duże, pofabryczne przestrzeni ubrali właśnie w szarości. Dziś kolor ten gości już we wszystkich typach wnętrz – od industrialnych poczynając, poprzez te o nowoczesnej acz stonowanej stylistyce, na klasycznych kończąc.

Doskonale odnajduje się także w różnych rodzajach pomieszczeń – czy to salon czy sypialnia, kuchnia czy łazienka – szary wszędzie czuje się wyśmienicie. Świetnie się prezentuje zarówno na ścianach, jak i samych elementach wyposażenia wnętrz: meblach czy dodatkach. Nie zaburza przy tym harmonii aranżacji, wręcz przeciwnie – działa uspakajająco i wycisza. Jak więc dawkować kolor szary w łazience? Bez ograniczeń! Tak, jak to zrobili nasi rodzimi projektanci i architekci wnętrz.

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA