Fot. Realhomesmagazine

Zobacz galerię [22 zdjęć]

Fot. Realhomesmagazine
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
19 marz 2014 05:31

Łazienki w stylu Art Deco. W modnym klimacie retro

Art Deco to bardzo rozpowszechniony i lubiany styl w architekturze wnętrz. Jego dekoracyjny charakter świetnie się sprawdza w przestrzeni łazienki.

Art Deco był nurtem, który pojawił się już w secesji. Zapoczątkował tzw. wzornictwo przemysłowe z myślą o funkcji i wpływie przedmiotu na fizyczne i społeczne otoczenie człowieka. Próbowano stworzyć styl, wzorowany na wcześniejszych, ale zdecydowanie unowocześniony. Dawne formy nabierały bardziej modernistycznych kształtów. Ogromną uwagę przywiązywano do perfekcyjnego wykonania, stąd przedmioty użytkowe stawały się ekskluzywnym towarem, trudno dostępnym dla szerokiej klienteli.

Art Déco charakteryzował się klasycyzującym zgeometryzowaniem, poszukiwaniem piękna w funkcji przedmiotu oraz żywą i jasną kolorystyką. Szczyt popularności przypadał na lata 20. zeszłego stulecia, a już w latach 30 powoli ustępował na rzecz nowego kierunku, tzw. Bauhausu. Do dnia dzisiejszego pojawiają się dzieła i przedmioty użytkowe nawiązujące do Art Déco.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Klara, 2014-03-23 19:43:50

  czy to może taka wanna ci się podoba? faktycznie jest bardzo stylowa. mnie natomiast podobają się nowoczesne. np taka z serii Emotion
 • gość, 2014-03-19 09:14:39

  cudne kolory!
 • Renata, 2014-03-19 08:08:32

  Świetna wanna. Też mi się marzy wolnostojąca. W czerwcu przeprowadzamy się z mężem do domku jednorodzinnego, tam będę mogła trochę zaszaleć z wystrojem i kto wie może mi się uda męża na taką wannę namówić. Chodzimy, rozglądamy się już za pewnymi rzeczami, wannę akurat z Roca sobie upatrzyłam, no cudna jest!

POLECAMY W SERWISACH