Zobacz galerię [16 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
18 gru 2015 08:34

Mała łazienka – 15 pięknych wnętrz z marmurem

Marmur to kamień, który od wieków nie wychodzi z mody. Tak wykończone łazienki zawsze mają elegancki szlif.

Wszystkie marmury mają niepowtarzalny wzór, nawet jeżeli są z tej samej kopalni. To kamień idealny do łazienek. Ponosi estetykę i prestiż realizacji.

Marmur jest skałą naturalną, ukształtowaną miliony lat temu. Wydobywany jest w kopalniach na całym świecie. To materiał, który od wieków jest uważany za luksusowy.

W zależności od domieszek marmury różnią się zarówno twardością i nasiąkliwością, jak i kolorystyką. Do wyboru są kamienie prawie białe, białe ze smugami i żyłowaniami w różnych kolorach, poprzez beżowe i kremowe, aż po czerwone, zielone i prawie czarne. Ponoć w barwach marmurów można zobaczyć wszystkie odcienie tęczy, gdyż w zależności od światła i zestawienia z innym materiałami, ich tekstury mienią się i zmieniają kolory.

Marmury, podobnie jak trawertyny, są wrażliwe na działanie kwasów. Dlatego do ich czyszczenia polecana są specjalne preparaty. Poza tym to materiał bardzo trwały, o czym świadczą np. starożytne budowle czy rzeźby.

W łazienkach marmury najlepiej prezentują się na dużych powierzchniach, np. posadzce czy ścianie nad wanną. Marmurem można też wykończyć łazienkę w całości. Wtedy wnętrze sprawia wrażenie wykutego w kamieniu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH