Łazienka jest mała, wydaje się jednak dwukrotnie większa za sprawą ogromnego lustra nad umywalką. Wyjątkową dekoracją jest fototapeta z żaglami nadrukowana na PCV. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Łazienka jest mała, wydaje się jednak dwukrotnie większa za sprawą ogromnego lustra nad umywalką. Wyjątkową dekoracją jest fototapeta z żaglami nadrukowana na PCV. Projekt: Małgorzata Galewska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
27 lip 2015 14:12

Mała łazienka: 20 pięknych zdjęć

Jak sprawić, aby mała łazienka była funkcjonalna i piękna? Pomysły prosto z polskich domów znajdziecie w naszej galerii.

Łazienka o niewielkim metrażu to przestrzeń wymagająca niezwykłej kreatywności od osoby, która ma za zadanie urządzić ją funkcjonalnie i wygodnie. Co ważne – trzeba to zrobić w taki sposób, aby małe wnętrze stało się optycznie większe niż jest w rzeczywistości.

Podstawową zasadą aranżacji małego wnętrza jest dobór odpowiedniej kolorystyki. Biel i inne jasne barwy oraz właściwe światło sprawią, że łazienka da wrażenie o wiele większej i przestronniejszej. Jeśli chcemy „przemycić” do wnętrza nieco koloru postawmy na dodatki. Kontrastujące z jasnymi ścianami mocne barwy nadadzą łazience odpowiedniego charakteru.

Elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest podłoga. Postarajmy się, aby jej powierzchnia była jak najmniej zagracona, co da wizualne wrażenie otwartości. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku jest wykorzystanie podwieszanych urządzeń sanitarnych i mebli.

Ważną decyzją podczas urządzania łazienek jest wybór wanny albo prysznica. W mniejszych wnętrzach świetnie sprawdzi się kabina prysznicowa oddzielona od reszty pomieszczenia elegancką, przezroczystą szybą, z deszczownicą zamontowaną przy suficie. Zastąpienie klasycznego brodzika odpływem umieszczonym w podłodze, pozwoli ominąć niechciany w przypadku małych pomieszczeń efekt podziału podłogi, dzięki temu zyskamy na otwartości przestrzeni.

Sprytnym zabiegiem jest wykorzystanie wysokiej zabudowy do sufitu. Pozwoli ona schować z pola widzenia wszelkie drobiazgi, kosmetyki i środki czystości. Warto zastanowić się również nad ogrzewaniem podłogowym, które da nam możliwość zrezygnowania z typowych grzejników, zajmujących tak cenną w małych łazienkach wolną przestrzeń.

Nie zapominajmy ponadto o ogromnej sile luster. Nic tak nie powiększy naszej łazienki, jak wielokrotne lustrzane odbicie, dające złudzenie nieskończoności – efekt ten uzyskamy dzięki umieszczeniu luster na przeciwko siebie. Ważne są również odpowiednie odległości między elementami wyposażenia, jeśli chcemy uniknąć dyskomfortu podczas wykonywania codziennych czynności. 

Tekst: Magdalena Kuklińska.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • elizaaa52, 2015-07-31 08:27:00

    Biały to jednak biały. Wiadomo może widać na nim brud częściej, ale to kwestia porządku i tego, jak dbamy o łazienkę.
    Ja mam w białym stylu i jestem nią zachwycona ;)

POLECAMY W SERWISACH