Lustro sięgające do samego sufitu optycznie powiększa wnętrze małej łazienki. W pomieszczeniach o niewielkim metrażu zastosowanie wielkoformatowych, połyskujących powierzchni pozytywnie wpływa na odbiór wnętrza. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Lustro sięgające do samego sufitu optycznie powiększa wnętrze małej łazienki. W pomieszczeniach o niewielkim metrażu zastosowanie wielkoformatowych, połyskujących powierzchni pozytywnie wpływa na odbiór wnętrza. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
02 lip 2015 11:38

Mała łazienka. Jak ją optycznie powiększyć?

Urządzasz mała łazienkę? Podpowiadamy jak optycznie powiększyć i zaplanować funkcjonalne wnętrze na małym metrażu.

Jasna kolorystyka

Decydując się na aranżację małej łazienki najlepiej wybrać jasne płytki, które optycznie powiększą wnętrze. Jasne szarości, biele, pastelowe odcienie dodają wnętrzu przestronności. Stonowaną paletę barw w każdej chwili możemy urozmaicić kolorowymi dodatkami: ręcznikami, dozownikami. Nie wprowadzajmy do wnętrza zbyt wielu kolorów. Jeśli chcemy urozmaicić wygląd ścian w łazience zdecydujmy się na różne faktury, struktury płytek pozostających w tej samej palecie barw. W małych dobrze sprawdzą się jednolite, gładkie powierzchnie, które możemy uzyskać np. za pomocą płytek rektyfikowanych. Unikajmy bardzo małych płytek z wieloma łączeniami.

Lustra i połyskujące powierzchnie

W łazienkach, w których brakuje naturalnego światła warto zdecydować się na błyszczące, połyskujące powierzchnie. Lakierowane fronty szafek, chromowane baterie, połyskujące płytki ceramiczne optycznie powiększą przestrzeń. Kolejnym narzędziem, które pomoże nam powiększyć wnętrze łazienki są lustra. Lustrzane tafle umieszczone na większych powierzchniach sprawiają, że nawet niewielkie wnętrze będzie wydawało się przestronne. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie na ścianach wiszących szafek z lustrzanymi frontami. Takie rozwiązanie optycznie powiększy wnętrze łazienki i jednocześnie dostarczy wiele miejsca na przechowywanie.

Dobór odpowiedniego wyposażenia

W małych łazienkach niezwykle ważne jest rozplanowanie rozmieszczenia poszczególnych elementów wyposażenia. Najdalej od pionu kanalizacyjnego możemy umieścić umywalkę, najbliżej powinna znaleźć się miska ustępowa. Bogata oferta producentów pozwala na wybór dowolnych kształtów i wielkości ceramiki łazienkowej, którą dopasujemy stylem do wnętrza naszej łazienki. W małych wnętrzach wybierajmy mniejsze modele, które nie przytłoczą wnętrza. Sprawdźmy serie ceramiki dedykowane do małych wnętrz. Na niewielkich metrażach najlepiej sprawdzą się prostokątne wanny zajmujące mało miejsca. Jeśli chcemy umieścić prysznic, warto zastanowić się na rozwiązaniem bez brodzika, które optycznie powiększy wnętrze naszej łazienki.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • wika7, 2017-08-15 20:51:43

    Nie pomyślałabym, że takie intensywne ciemne barwy jak granatowy czy żółty sprawdzą się w małej łazience, ale rzeczywiście w połączeniu z jasnymi płytkami poniżej prezentuje się to zadziwiająco dobrze :) Prysznic bez brodzika rzeczywiście powiększa optycznie wnętrze. A oprócz tego jest naprawdę bardzo wygodny.

POLECAMY W SERWISACH