Wanna ze szklanym parawanem. Umywalkę i miskę ustępową zamontowano na stelażach tworząc jedną linię zabudowy z szafką podumywalkową. Fot. About Interior Design.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Wanna ze szklanym parawanem. Umywalkę i miskę ustępową zamontowano na stelażach tworząc jedną linię zabudowy z szafką podumywalkową. Fot. About Interior Design.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
05 lut 2014 10:57

Mała łazienka. Poradnik – jak urządzić

Niewielka przestrzeń nie oznacza wyrzeczeń. Ma swoje plusy. Mniej sprzątania, mniejszy koszt urządzenia, a przy tym może być komfortowa!

Kupując mieszkanie często trzeba pogodzić się z zastanym układem funkcjonalnym. Kiedy przesunięcie ściany nie wchodzi w rachubę, a powierzchnia łazienki nie przekracza 3,5 m2, zaczynamy zastanawiać się jak zmieścić wszystkie, niezbędne urządzenia.

1. Wanna czy prysznic? Jeśli mamy do dyspozycji ścianę o długości 145-150cm, można zmieścić wannę o dł. 140cm. Trzeba pamiętać, że do grubości ścian dojdzie warstwa kleju i płytka ceramiczna, co dodaje  3-4cm. Wannę możemy osłonić szklanym parawanem lub zasłonką i w ten sposób uzyskać dodatkową strefę prysznicową. Jeśli natomiast zdecydujesz się na kabinę, warto wybrać półokrągłą, która wymaga mniej miejsca na strefę wejścia. Obok zostanie przestrzeń na ustawienie dodatkowej szafki, lub pralki.

2. Pralka. Możesz wybrać płytszą o głębokości 45 cm i umocować  ją na szafce, która spełni rolę kosza na brudną bieliznę. Nad pralką zorganizuj półki na środki czystości.

3. Wc. Zdecyduj się na miskę podwieszaną na stelażu. Przycisk zamontuj od frontu, a nad zabudową stwórz miejsce na dodatkową szafkę.

4. Umywalka. Kup niewielką w granicach 40-45cm. Zamontuj baterię ścienną, dzięki czemu umywalka zostanie osadzona bliżej ściany. Istnieją zlewy z bocznym otworem na baterię, lecz jest to nieco mniej komfortowe w użyciu.  Można kupić zestaw z gotową szafką, co zapewni dodatkową przestrzeń na przechowywanie.

5. Lustro w ramach, lub wklejone w płytki wygląda bardzo estetycznie. Jednak na małej przestrzeni każda dodatkowa półka jest na wagę złota, więc warto wybrać niewielką szafkę z lustrzanymi frontami, która spełni tą funkcję.

6. Płytki ceramiczne. Jasne, polerowane optycznie powiększą przestrzeń. Jeśli lubisz zdecydowane kolory, postaw na barwne dodatki dekoracyjne np. dozowniki, uchwyty czy tekstylia.

7. Oświetlenie. Nie zawieszaj żyrandoli i dużych opraw. Przytłoczą wnętrze. Najlepiej sprawdzi się oświetlenie punktowe, taśmy ledowe i delikatne kinkiety przy lustrze.

8. Przechowywanie. Staraj się by większość rzeczy była ukryta w szafkach. W ten sposób unikniesz wrażenia ciasnoty i wiecznego bałaganu.

9. Dekoracje. Zastosuj ciekawe uchwyty meblowe, postaw pachnące świeczki. Nawet w małej przestrzeni możesz poczuć się wyjątkowo!

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • gość, 2014-02-06 10:02:59

    bajka!

POLECAMY W SERWISACH