Zobacz galerię [13 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
22 lut 2016 08:25

Modna łazienka – płytki ceramiczne z efektem 3D

Dzięki nim ściany w łazienkach przestają być płaskie. Płytki ceramiczne w efektem 3D to rozwiązanie dynamizujące aranżację. Do wyboru są wersje spokojne oraz ekstrawaganckie.

Szerokość, głębokość i długość to standardowe wymiary każdej łazienki. Efekt 3D to iluzja. Sprawia, że jak w kinie na seansach, które ogląda się w specjalnych okularach, łazienki mają jeszcze jeden wymiar. I nie trzeba zakładać specjalnych okularów!

Czasami płytki ceramiczne z efektem 3D są często wypukłe. Ich struktura nawiązuje do naturalnych pierwowzorów (np. drewna czy kamienia) albo abstrakcyjnh wzorów (fale i geometryczne). Bardzo często bywa, że efekt wypukłości to tylko złudzenie optyczne. Trzeba dotknąć, by się przekonać, że takie płytki 3D mają jednak płaską powierzchnię.

Faktura może być mniej lub bardziej wyrazista. Mocny trend to stylizacje kamienia, tak wierne, że trudno odróżnić je od oryginałów. Najmodniejsze formaty – duże prostokąty (dłuższe boki mają z reguły po 60 lub 70 cm).

Płytki ceramiczne z efektem 3D pięknie się prezentują w zestawieniu z gładkimi kaflami. Fakturą można wyeksponować szczególnie atrakcyjne strefy łazienki, np. wanny lub umywalki. Bardzo modne są na podłogach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH