Jak wykonane z naturalnego kamienia – płytki ceramiczne Compact Atmosphere firmy Argenta. Fot. Argenta.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Jak wykonane z naturalnego kamienia – płytki ceramiczne Compact Atmosphere firmy Argenta. Fot. Argenta.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
07 paź 2015 11:39

Modna łazienka – płytki jak cegły

Wyglądają jak prawdziwe cegły. Są jednak łatwiejsze do utrzymania w czystości. Płytki ceramiczne stylizowane na cegły kreują w łazienkach przytulny klimat. Mają też ponadczasowy charakter.

Płytki ceramiczne jak cegły to pomysł na wykończenie ścian w łazienkach urządzonych w różnych stylach: nowoczesnym, retro, vintage, glamour, a nawet loft. Najpopularniejsze są płytki wyglądające jak białe cegły. Jednak są też serie, z których kafle do złudzenia naśladują prawdziwe cegły.

Tego typu płytki ceramiczne najlepiej układać je poziomo. Nadają się do wykończenia wszystkich ścian, jak i zestawiania z innymi formatami płytek oraz dekorami. Do wyboru są płytki o krawędziach prostych oraz fazowanych. Fazowanie sprawia, że płytki są wypukłe, dzięki czemu wyglądają jak tapicerka.

Różne wykończenie może mieć również powierzchnia płytek: gładką i falującą, połyskującą i matową, w jednolitym kolorze albo stylizowanym np. na prawdziwą cegłę albo kamień naturalny.

Atutem płytek ceramicznych wyglądających jak cegły jest ich mała grubość. Przykleja się je do ścian tak samo jak inne płytki. W zależności od wybranego wzoru można uzyskać efekt np. prawdziwej, ceglanej ściany, jak fabrycznego budynku, albo gładką, lśniącą powierzchnię, jak na stacjach metra z początku XX wieku.

Płytki jak cegły pasują do wnętrz w różnych stylach. Tworzą tło podkreślające charakter łazienki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH