Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

W stylu loft - gres porcelanowy jak patchwork Bristo marki Cersanit. Fot. Cersanit.

W stylu loft - gres porcelanowy jak patchwork Bristo marki Cersanit. Fot. Cersanit.
  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 02 lis 2015 08:25 (aktualizacja: 06 lis 2015 11:15)

Modna łazienka: płytki jak patchwork w różnych stylach

Wzór patchworku to hit w łazienkach, szczególnie na posadzkach. Pasuje do każdego stylu. Najmodniejszy jest deseń stylizowany na prawdziwe tkaniny.

Patchworkowe płytki ceramiczne tworzą wzór nadający łazience wyrazisty charakter. Jednocześnie jest on ciepły w odbiorze i bardzo przytulny. Można go łączyć z bielą, szarością, beżem oraz innymi kolorami. Efekt jest zawsze niepowtarzalny i ponadczasowy.

Wzór patchworku pasuje do każdego stylu łazienki. Wymyślony został wieki temu. Jest bardzo prosty: zszywano ze sobą małe, różne kawałki tkaniny. Osobno nie zawsze do siebie pasowały, ale razem tworzyły niepowtarzalny deseń.

Płytki ceramiczne do złudzenia naśladują kawałki tkanin. Mogą być gładkie i z fakturą, bogato zdobione i ascetyczne. Dostępne są także kolekcje, w których patchworkowy wzór nanoszony jest na stylizacje kamienia, drewna lub betonu. Podobnie jak w robótkach ręcznych nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, by różne wzory na płytkach do siebie pasowały.

Bardzo duży jest wybór formatów płytek ceramicznych jak patchwork, a także kształtów - kwadratowych, prostokątnych, sześciokątnych.

Łazienki, wykończone płytkami patchworkowymi, są niezwykle ciepłe w odbiorze. Taki efekt dają ich wzory, a także faktura przypominająca miłą w dotyku tkaninę.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA