Płytki z oferty Marazzi – kolekcja Mellow w formacie 10x30 cm. Fot. Marazzi.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Płytki z oferty Marazzi – kolekcja Mellow w formacie 10x30 cm. Fot. Marazzi.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
10 kwi 2016 15:34

Modna łazienka: trendy wiosna/lato 2016. To jest teraz hot!

Jakie aranżacje łazienek są teraz najmodniejsze? Zobaczcie przegląd najświeższych trendów!

Branża płytek ceramicznych to ogromny międzynarodowy rynek z długoletnimi tradycjami wzorniczymi. Producenci całego świata spotykają się co roku na kilku najważniejszych branżowych wydarzeniach, aby podzielić się swoimi inspiracjami i najnowszymi kolekcjami. To właśnie tam tworzą się trendy, które królują potem w naszych salonach, kuchniach czy łazienkach. Hiszpańskie targi Cevisama (Walencja) oraz Cersaie (Bolonia), a ostatnio także odbywające się w Stambule Unicera, to kopalnie wzorniczych inspiracji. Jakie trendy będą królowały na rynku płytek ceramicznych w najbliższym czasie? Styliści marki Ceramstic wybrali najważniejsze światowe trendy w designie płytek ceramicznych na wiosnę 2016.

Kolory ziemi
Inspiracje naturą są, w mniejszym lub większym natężeniu, stale obecne we wzornictwie i aranżacjach. W tym sezonie na płytki ceramiczne powracają, nieco zapomniane ostatnio, odcienie oliwki. Nieustająco popularne beże i brązy zyskały nowe, nieco „przybrudzone” oblicze. Projektanci chętnie sięgają po poprzecierane, imitujące beton szarości, rudości czy odcienie mocha.

Vintage

Styl vintage to kolejny hit na rynku płytek ceramicznych. Przetarcia i kolorystyczne nierówności na kafelkach wyglądają, jakby powstały naturalnie - w wyniku ich długoletniego użytkowania. Niekiedy efekt potęgowany jest poprzez nieregularną strukturę płytek i grubą warstwę szkliwa efektownie załamującą światło.

Black & White / Total White
Czerń i biel to warianty kolorystyczne, które prawdopodobnie nigdy nie wyjdą z mody. Monochromatyczne, kontrastujące zestawienia dają niezwykle dynamiczny, a jednocześnie elegancki efekt aranżacyjny. Czerń i biel w interpretacji Ceramstic to między innymi niezwykle „plastyczne” dekory Instinct Errano inspirowane malarstwem akwarelowym. Nieregularna struktura i gruba warstwa granilii sprawia, że powierzchnia płytki rzeczywiście zdaje się ociekać farbą. W ofercie marki odnajdziemy również płytki Faro, imitujące czarno-białą mozaikę oraz znaną już kolekcję Opp!, która w ubiegłym sezonie zyskała nowy format 90x30 cm.

Biel coraz częściej pojawia się również samodzielnie. Projektantów urzeka jej dyskretna elegancja i zdolność rozświetlenia nawet najbardziej zacienionych pomieszczeń. W stylu „Total White” białym płytkom bazowym towarzyszą dekory w tej samej barwie, odróżniające się jedynie rysunkiem lub strukturą. Należy pamiętać, że biel, podobnie jak każdy inny kolor posiada gamę przeróżnych odcieni, którymi można przepięknie „zagrać” we wnętrzu.

Mix’n’match
Najnowsze trendy na rynku płytek ceramicznych dotyczą nie tylko ich wzornictwa, ale także sposobów układania i łączenia. Aranżowanie płytek w multiformacie, łączenie w obrębie jednej powierzchni kafli matowych i błyszczących, czy odwracanie wzoru o 90 lub 180 stopni względem siebie to zabiegi, które potrafią nadać kolekcjom zupełnie nowe oblicze.

Innym przejawem trendu mix’n’match jest łączenie płytek o zupełnie odmiennych kształtach i fakturach: na przykład sześciokątnego płytek z gresem kształtem i fakturą przypominającym drewniane deski. Do łask powraca także tak zwana jodełka, czyli układanie podłużnych płytek w kształcie litery V. Dekory z kolei coraz częściej łączy się z płytkami bazowymi na zasadzie pojedynczych akcentów, tworząc wrażenie przypadkowości.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH