Złota mozaika doskonale prezentuje się w białej łazience. Nadaje jej elegancji i szyku. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Złota mozaika doskonale prezentuje się w białej łazience. Nadaje jej elegancji i szyku. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
18 wrz 2017 10:21

Mozaika w łazience: piękne projekty architektów

Ceramiczne, szklane, kamienne czy lustrzane kwadraciki to wyjątkowa ozdoba łazienki. Mozaiki w łazience polubili również Polacy.

Mozaika to technika dekoracyjna, polegająca na układaniu i dopasowywaniu małych fragmentów wykonanych z jednego lub różnych materiałów i zamocowanie na odpowiednio przygotowanym podłożu. Stosowana jest w architekturze od stuleci, ale nie zapominają o niej również współcześni projektanci wnętrz.

Mozaika najczęściej ma postać kwadratowych kosteczek o długości boku od 1 do kilku centymetrów. Pojedyncze elementy mogą przybrać też owalne lub mniej regularne kształty. Jest dostępna praktycznie w każdym kolorze, może być matowa, z połyskiem, metaliczna czy lustrzana.

W łazience mozaika to bardzo często stosowany element aranżacji wnętrza. Warto kierować się podstawową zasadą – umiarem. Mozaika najlepiej prezentuje się jako element dekoracyjny – ozdoba wokół luster, szafek, elementów ceramiki sanitarnej. Dlatego dobrze jest na początku projektowania wnętrza wybrać ten element pomieszczenia, który szczególnie chcemy wyeksponować i zastosować tam ceramiczne kostki.

Zobacz także: Aranżacja łazienki: 10 sposobów na oświetlenie lustra

Mozaika jest też materiałem „plastycznym”, łatwo zamocować ją na rantach, różnego typu zaokrągleniach i nieregularnych powierzchniach. Dlatego z upodobaniem jest stosowana jako zabudowa wanny czy dekoracja półeczek i wnęk.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć, w której pokazujemy kilkanaście łazienek z polskich domów, w których zastosowano mozaikę. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH