Płytki z kolekcji Fusion marki Roca to propozycja w modnych szarościach: wzór płytek prezentuje surową powierzchnię kamienia. Fot. Roca.

Zobacz galerię [20 zdjęć]

Płytki z kolekcji Fusion marki Roca to propozycja w modnych szarościach: wzór płytek prezentuje surową powierzchnię kamienia. Fot. Roca.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
15 sty 2015 11:24

Najpiękniejsze płytki 2014 roku: nowości światowych marek

Rok 2014 obfitował w nowości w katalogach płytek ceramicznych. Wszyscy liczący się w Europie producenci prezentowali swoje nowości na targach Cevisama w Walencji i Cersaie w Bolonii. Oto najciekawsze propozycje.

W minionym roku producenci płytek ceramicznych zaproponowali bogactwo nowości. Największe imprezy płytkarskie - targi Cevisama i Cersaie - przyniosły nie tylko nowe pozycje w katalogach producentów, ale także wyznaczyły trendy, które już obowiązują w aranżacjach modnych przestrzeni łazienkowych.

Wśród nowości należy wymienić m.in. imitacje betonowych i cementowych powierzchni, które wprost zawładnęły płytkarską modą. Szare, antracytowe, grafitowe. O surowym wyglądzie przecieranej, betonowej powierzchni. Świetnie wpisały się w obowiązującą modę na wnętrza w stylu loft oraz nowoczesne, minimalistyczne przestrzenie urządzane w szarościach. 

Kolejnym trendem, który już znalazł uznanie wśród dystrybutorów, architektów i inwestorów są płytki drewnopodobne, które wiernie imitują rysunek naturalnego drewna, ale także format i wymiary desek. Modne są nie tylko płytki o wyglądzie drewna, ale także kamienia naturalnego. Imitacje natury to kolejny istotny trend, który wyraźnie naznaczył nowe propozycje producentów płytek ceramicznych.  

Kolejna nowość to płytki z efektem 3D, o strukturalnej, trójwymiarowej powierzchni. Ciekawostką są także płytki jak patchwork, zdobione wzorem do złudzenia przypominającym połączone ze sobą skrawki różnych tkanin.  

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH