Dekor ścienny Cadet z kolekcji Paris. Fot. Grupa Tubądzin

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Dekor ścienny Cadet z kolekcji Paris. Fot. Grupa Tubądzin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
12 paź 2016 22:44

Nowe płytki autorstwa Macieja Zienia

Europejskie stolice od lat inspirują wielkich twórców. Malarzy, reżyserów, czy architektów i projektantów. Barcelona i Paryż połączyły wybitnego komediowego reżysera – Wood’ego Allena oraz najlepszego polskiego projektanta Macieja Zienia.

Pierwszy z nich stworzył dwa kultowe filmy, natomiast projektant przygotował dwie kolekcje płytek ceramicznych o nazwach Barcelona i Paryż. Dzięki kolekcji Zienia możemy w zaciszu własnego domu odbywać niekończącą się podróż do tych miast.

Barcelona to feeria barw i wzorów. W „Vicky Cristina Barcelona” to słoneczne miasto, które sprzyja romansom, pełne pereł architektonicznych, które zachwycają niejednego turystę. W kolekcji Macieja Zienia, stworzonej dla Grupy Tubądzin, występują mozaiki ścienne w odcieniach m.in.: szarości, turkusu oraz błękitu, a także mozaiki podłogowe, które są bardziej stonowane.

Połyskująca mozaika ścienna Barcelona 7A, złożona jest z małych kwadratów o głębokim turkusowym odcieniu. Zastosowanie jej w łazience to duża dawka energii na cały dzień, wykorzystanie jej zarówno pod prysznicem jak i nad umywalką, może stanowić ciekawe uzupełnienie wnętrza.

Mozaiki podłogowe z kolekcji Barcelona, odwołują się do klasycznej stylistyki. Przedstawiają one geometryczne wzory, a ich kolorystyka utrzymana jest w odcieniach szarości. Sprawiają one wrażenie trójwymiaru i zwracają uwagę każdego, kto po nich stąpa. A dzięki wysokiej klasie ścieralności oraz właściwościom antypoślizgowym są idealnym rozwiązaniem na podłogi w przedpokoju, jak i w łazience. Przez swój odcień ciekawie współgrają zarówno ze stonowanymi ścianami, jak i kolorowymi, o bardzo nasyconych barwach.

Drugim europejskim miastem, które zainspirowało obu twórców, był Paryż. Reżyser przedstawił je w filmie „O północy w Paryżu”, natomiast projektant, stworzył ośmioelementowy dekor ścienny Cadet z kolekcji Paris, który przypomina plan miasta. Został on utrzymany w szarościach i podobnie jak mozaiki podłogowe z kolekcji Barcelona, doskonale współgra zarówno ze spokojnymi barwami, jak i intensywnymi jesiennymi kolorami.

Elementy kolekcji Paris doskonale sprawdzą się nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale i publicznych, jak np. kawiarnia czy restauracja. Filiżanka mocnej, czarnej kawy, wypita w tak wyjątkowym otoczeniu, smakuje o niebo lepiej.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH