Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Geometryczne płytki z kolekcji Manteia zestawione z pastelowym motywem lilii wodnej to najnowsza propozycja marki Paradyż. Fot. Paradyż.

Geometryczne płytki z kolekcji Manteia zestawione z pastelowym motywem lilii wodnej to najnowsza propozycja marki Paradyż. Fot. Paradyż.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 09 lip 2015 11:21 (aktualizacja: 31 lip 2015 08:58)

Płytki ceramiczne – 15 najnowszych kolekcji do łazienki

Płytki w łazience to wciąż, nieprzerwanie od lat, najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w naszych łazienkach. Zobaczcie jaki kolekcje są dostępne na rynku.

Białe, szare lub czarne. O dużych lub małym formacie. Gładkie lub swoją fakturą imitujące kamień czy drewno. W ofercie producentów dostępne są płytki praktycznie w każdym kolorze i o wielu różnych rozmiarach. Coś dla siebie znajdą na pewno miłośnicy nowoczesnych rozwiązań, jak i wielbiciele klasyki czy stylu retro. 

A co firmy proponują w swoich najnowszych kolekcjach? Dominują w nich płytki o jasnych, stonowanych odcieniach, które doskonale sprawdzą się w łazienkach o każdym metrażu, nawet w tych bardzo małych. Delikatne szarości, beże, biel i jej różne odcienie pomogą nam stworzyć piękne aranżacje utrzymane zarówno w tradycyjnym, jak i nowoczesnym stylu. Neutralne płytki bazowe możemy ożywić wzorzystymi dekorami, kolorowymi listwami lub innymi elementami dekoracyjnymi. Takie połączenie nada przestrzeni indywidualny rys.

W wielu nowych kolekcjach znajdziemy również płytki trójwymiarowe. Dzięki różnym strukturom bez problemu stworzymy wyjątkową aranżację, poruszając się w obrębie zaledwie jednej tonacji kolorystycznej. Możemy na przykład wydzielić poszczególne strefy naszej łazienki za pomocą wielu faktur.

Kolejnym widocznym trendem są płytki imitujące naturalne materiały: drewno, kamień. Takie płytki pomogą nam stworzyć ponadczasową, ale i przytulną aranżację. Dokładnie odwzorowany rysunek drewna oraz format płytek zbliżony do standardowych desek sprawia, że stanowią one ciekawą alternatywę dla tradycyjnych paneli czy podłóg drewnianych. Podobnie rzecz się ma w przypadku produktów imitujących kamień.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA