Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jak naturalny parkiet wygląda podłoga wykończona gresem porcelanowym Hampton z linii Par-Ker marki Venis. Fot. Venis.

Jak naturalny parkiet wygląda podłoga wykończona  gresem porcelanowym Hampton z linii Par-Ker marki Venis. Fot. Venis.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 14 paź 2014 11:35 (aktualizacja: 15 paź 2014 09:03)

Płytki ceramiczne jak drewno – 15 kolekcji do łazienki

Imitacje drewna to jeden z wiodących trendów w aktualnej ofercie producentów płytek ceramicznych. Najnowsze kolekcje do złudzenia przypominają prawdziwe deski. Mają identyczny wzór i format.

Płytki jak drewno zawojowały katalogi producentów płytek ceramicznych. Kolekcje do złudzenia przypominające drewniane deski - wzorem, kolorem i formatem - albo gotowy  parkiet to prawdziwy hit ostatnich miesięcy. 

Płytki imitujące drewno wybieramy zarówno na ściany jak i podłogi, chociaż wybór gresów i terakoty polecanych do wykończenia posadzki jest nieco większy.

Możemy przebierać w kolorach, odcieniach, rysunkach a nawet gatunkach imitowanego przez płytki drewna. Znajdziemy ceramiczne "odpowiedniki" dębu, świerku, a także gatunków egzotycznych. 

Rozwój technologii cyfrowej zdecydowanie przyszedł z pomocą producentom płytek i umożliwił wierne naśladowanie natury. Teraz płytki ceramiczne do złudzenia przypominają drewno i odtwarzają wszelkie charakterystyczne dla drewna niuanse: barwy i tony, nieregularny rysunek, wyraźne usłojenie.

Płytkami o wyglądzie drewnianych desek możemy wykończyć nie tylko podłogę. Świetnie prezentują się także na ścianach. Dobrym pomysłem jest zastosowanie drewnopodobnych płytek na fragmentach ścian: we wnęce prysznicowej, na obudowie wanny czy ścianie za sanitariatami. Takie okładziny pomogą stworzyć stylowe i modne wnętrze. Zarówno w stylu skandynawskim jak i rustykalnym, a także nowoczesne ocieplono  rysunkiem i kolorem drewna.  

WASZE KOMENTARZE (6) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA