Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Płytki ze wzorem kolorowego patchworku to seria Cementine marki Keope. Fot. Keope.

Płytki ze wzorem kolorowego patchworku to seria Cementine marki Keope. Fot. Keope.
  • Autor: Judyta Kokoszkiewicz
  • 22 paź 2015 14:16 (aktualizacja: 26 paź 2015 09:49)

Płytki ceramiczne – to będzie modne w 2016 roku

Oryginalne faktury, kształty i kolory – to trendy pokazane na targach łazienkowych Cersaie 2015 we Włoszech. Prezentujemy najmodniejsze kolekcje płytek ceramicznych.

Na ścianach króluje patchwork – w barwach bardziej stonowanych lub tych odważnych (np. w żółci). Nadruki płytek zaskakują także geometrycznymi wzorami – rombami, kołami, wielobokami lub motywami roślinnymi. Również płytki mogą mieć niecodzienne kształty – np. zaokrąglone romby czy wieloboki. Można je montować na ścianie, tworząc wielokolorową układankę. 

Jeśli chodzi o faktury okładzin zaprezentowanych na targach łazienkowych Cersaie 2015, na ścianach wzrok przyciąga efekt 3D – płytki przypominają np. tkaninę, chropowaty beton lub trójwymiarowe fale. Ciekawym efektem na powierzchniach okładzin są także zamierzone postarzenia, które świetnie prezentują się np. w szarych łazienkach w stylu loft lub minimalistycznym. Na ścianach łazienki można też mieszać wzory i kolory płytek – modnie wyglądają połączenia okładzin w jednolitym kolorze i połysku np. z matowymi, wzorowanymi płytkami z fakturą.

Na topie wciąż jest szarość – często pojawia się na ścianach aranżacji w stylu minimalistycznym. Zagraniczni producenci oferują szare płytki w bardzo różnych stylach. Niektóre wyglądem przypominają beton, inne mają patchworkowe nadruki lub nietypowe kształty – np. koła, które układa się z innymi płytkami, dopasowując do siebie ich kształty niemal jak puzzle. Na podłogach natomiast często można zobaczyć płytki stylizowane na naturalne drewno i elegancki kamień.

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA