Płytki ze wzorem kolorowego patchworku to seria Cementine marki Keope. Fot. Keope.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Płytki ze wzorem kolorowego patchworku to seria Cementine marki Keope. Fot. Keope.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Judyta Kokoszkiewicz
22 paź 2015 14:16

Płytki ceramiczne – to będzie modne w 2016 roku

Oryginalne faktury, kształty i kolory – to trendy pokazane na targach łazienkowych Cersaie 2015 we Włoszech. Prezentujemy najmodniejsze kolekcje płytek ceramicznych.

Na ścianach króluje patchwork – w barwach bardziej stonowanych lub tych odważnych (np. w żółci). Nadruki płytek zaskakują także geometrycznymi wzorami – rombami, kołami, wielobokami lub motywami roślinnymi. Również płytki mogą mieć niecodzienne kształty – np. zaokrąglone romby czy wieloboki. Można je montować na ścianie, tworząc wielokolorową układankę. 

Jeśli chodzi o faktury okładzin zaprezentowanych na targach łazienkowych Cersaie 2015, na ścianach wzrok przyciąga efekt 3D – płytki przypominają np. tkaninę, chropowaty beton lub trójwymiarowe fale. Ciekawym efektem na powierzchniach okładzin są także zamierzone postarzenia, które świetnie prezentują się np. w szarych łazienkach w stylu loft lub minimalistycznym. Na ścianach łazienki można też mieszać wzory i kolory płytek – modnie wyglądają połączenia okładzin w jednolitym kolorze i połysku np. z matowymi, wzorowanymi płytkami z fakturą.

Na topie wciąż jest szarość – często pojawia się na ścianach aranżacji w stylu minimalistycznym. Zagraniczni producenci oferują szare płytki w bardzo różnych stylach. Niektóre wyglądem przypominają beton, inne mają patchworkowe nadruki lub nietypowe kształty – np. koła, które układa się z innymi płytkami, dopasowując do siebie ich kształty niemal jak puzzle. Na podłogach natomiast często można zobaczyć płytki stylizowane na naturalne drewno i elegancki kamień.

WASZE KOMENTARZE (4)

DODAJ KOMENTARZ
 • Alicja, 2016-03-29 10:44:53

  Bardzo ładne płytki. Ja mam płytki Vives 1900 Comillas i też uważam że to są płytki na 2016. Są przecudne.
 • katiuszax, 2016-01-18 14:21:38

  To prawda, że teraz tak można zabezpieczyć drewno, że nawet w łazience się świetnie sprawdza. Choć ja osobiście chyba nie zdecyduję się na takie rozwiązanie, bo mimo, że ładnie to wygląda, to jednak nie jestem przekonana, że to praktyczne.
 • monika.grzelaz, 2016-01-16 09:15:27

  jakie świetne płytki, niesamowicie to wygląda, ale tutaj by tak pasowała taka miodowa drewniana deska, to nic, ze jest to łazienka, teraz ludzie już kładą deske w łazience, moja znajoma tez tak zrobiła.
 • lejdidi, 2015-10-29 16:16:29

  Pierwszy raz widzę tutaj galerię z której tyle rzeczy mi się podoba! wow! Cementine wygląda jak szczątki starej ceramiki. Wreszcie się coś dzieje w płytkowym designie:)

POLECAMY W SERWISACH