Aranżacja łazienki: płytki jak drewno zaprojektowane przez Macieja Zienia. Fot. Tubądzin

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Aranżacja łazienki: płytki jak drewno zaprojektowane przez Macieja Zienia. Fot. Tubądzin
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
20 cze 2017 11:30

Płytki ceramiczne w kształcie naturalnych desek

Naturalne inspiracje są niezaprzeczalnym trendem w projektowaniu i wystroju wnętrz w obecnym sezonie. Moda na naturę panuje też w kolekcjach płytek ceramicznych, które nawiązują do faktur i struktur pochodzących z przyrody.

Doskonałym przykładem takiego odwzorowania jest nowa kolekcja marki Korzilius Ceramiki Tubądzin. Firma, jako pierwszy producent płytek ceramicznych w Polsce, proponuje wielkoformatowe deski z kolekcji Wood, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Płytki Wood przypominają naturalne drewno z jego pełnym usłojeniem, a dostępne są w trzech rozmiarach.

Zobacz również: Biała łazienka: 12 projektów architektów

Wnętrza urządzone z ich wykorzystaniem pozwalają na tak poszukiwane przy obecnym tempie życia wyciszenie i relaks. Spokój i harmonia to niezwykle pożądane sfery naszego życia. W swoich wnętrach pragniemy złapać głęboki oddech i choć na chwilę się „wyłączyć”. Subtelne nawiązania do natury i stonowane barwy otaczających nas przedmiotów są w tym niezwykle pomocne. Nowe płytki ceramiczne WOOD marki Korzilius pozwalają nam stworzyć azyl, idealne miejsce na odpoczynek.

Naturalny materiał

Nowe produkty Korzilius dostępne są w kilku gamach kolorystycznych i czternastu odsłonach, które odzwierciedlają różne rodzaje drewna. WOOD Block, Craft, Cut, Land, Pile, Shed oraz Work występują w trzech rozmiarach 1198 x 190 mm, 1498 x 230 mm i 1798 x 230 mm, dzięki którym imitują prawdziwą drewnianą podłogę.

Poprzez odzwierciedlenie pełnych usłojeń, płytki oddają wygląd desek, ale nie są aż tak pracochłonne w utrzymaniu, omija nas przecież regularne cyklinowanie, jak i lakierowanie, które musimy wykonywać w przypadku podłogi z naturalnego materiału. Dodatkowo płytki ceramiczne charakteryzują się niską nasiąkliwością, której nie znajdziemy w naturalnym drewnie, a więc skorzystanie z takiego rozwiązania jest doskonałe przy aranżacji łazienki.

Wszystkie kolekcje występują w subtelnych grupach kolorystycznych: bielach, beżach, brązach, szarościach. Przy ich użyciu możemy zaaranżować nie tylko podłogi, ale również ściany. Dzięki neutralnym tonacjom, w których występują, jak i naturalnym fakturom, sprawdzą się zarówno w łazience, kuchni, jak i sypialni czy gabinecie. Jest to więc produkt uniwersalny, który nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Płytki imitujące drewno to prawdziwe ciepło płynące z natury. Materiał ten bowiem nie tylko pozwala nam być bliżej niej, ale wprowadza do naszego domu odrobinę szlachetności. Dom zaaranżowany z użyciem płytek z kolekcji WOOD marki Korzilius pozwoli odnaleźć nam spokój i harmonię. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH