Zobacz galerię [8 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
07 sie 2017 12:27

Płytki ceramiczne. W łazience i nie tylko

Czasy, kiedy płytki ceramiczne były elementem wyłącznie łazienki, dawno już minęły. Dziś są idealnym uzupełnieniem aranżacji salonu oraz innych pomieszczeń.

Salon cały w kafelkach

Obecnie, coraz odważniej wykorzystuje się płytki we wszystkich domowych pomieszczeniach, przełamując dotychczasowe standardy. Dzięki nim wnętrza zyskują nowoczesny charakter, wyglądają okazale i łatwiej utrzymać w nich czystość. Trudno się dziwić temu trendowi, gdyż współczesne płytki znacznie różnią się od tych, które pamiętamy z lat 80 czy 90. Dziś, nie tylko zachwycają swoją fakturą, ale także bogatą kolorystyką i różnymi formatami. Płytki gresowe Ricordeny to odzwierciedlenie współczesnych tendencji w dziedzinie wykańczania ścian i podłóg w nowoczesnych domach. Odcienie wyselekcjonowano tak, aby sprostały wymogom klientów zorientowanych na efekt oparty na wysokiej jakości i luksusie. Bez wątpienia, moda na płytki nie wyprze całkowicie tradycyjnych podłóg drewnianych, ale za to wzbogaci wnętrza o nowe pomysły i inspiracje. Zwłaszcza, że np. w salonie prezentują się one wyjątkowo, spektakularnie i stylowo. To niewątpliwie propozycja dla odważnych, którzy nie boją się zmian i nietuzinkowych rozwiązań. Warto czasem postawić na nowe, nieszablonowe pomysły, które oprócz wrażeń estetycznych wniosą do naszych domów powiew świeżości.

Praktyczne rozwiązanie

Po pierwsze łatwo je utrzymać w czystości, po drugie są trwałe, po trzecie estetyczne. Nie musimy obawiać się o ich zabrudzenie, czy zmoczenie, ponieważ są odporne na brud i wodę – to ich przewaga nad podłogami drewnianymi. Płytki to rozwiązanie na lata, co niewątpliwie jest kolejnym plusem, pod warunkiem, że wybór będzie starannie przemyślany. Należy tak dobrać kolor i wielkość by w razie zmiany wystroju wnętrza można było je łatwo dopasować. Co więcej, zwróćmy uwagę na ich jakość i wykonanie, by mogły nam służyć przez wiele lat.

Wybierając płytki w bazowych, stonowanych kolorach dajemy sobie większe pole manewru urządzając mieszkanie. Najmodniejszym obecnie wzorem kafli jest ten przypominający kamień naturalny. Dużym powodzeniem cieszą się kolory bieli, beżu, czerni oraz odcienie szarości czy brązu. W naszej ofercie postawiliśmy na płytki w kolorach ziemi, w różnych formatach i z różnych materiałów. Ich wspólnym mianownikiem jest wysoka jakość i elegancja. Stworzone zostały z myślą o wnętrzach prostych i minimalistycznych, ale także ekskluzywnych. Znakomicie komponują się z wieloma materiałami - drewnem, mdf, tkaninami czy wykładziną. Pamiętajmy, że płytki mają być neutralnym tłem, które pozwoli nam w każdej chwili przearanżować wnętrze – mówi Anna Paczuska z Ricordeny.

Na co zwrócić uwagę

Dobór płytek do pomieszczenia zależy od tego w jaki sposób z niego korzystamy. Zupełnie inna powinna być bowiem podłoga w łazience, kuchni czy salonie. Płytki łazienkowe muszą być odporne na czyszczenie detergentami, antypoślizgowe i mieć wysoką wodoodporność. Z kolei podłoga w kuchni, ze względu na częste zabrudzenia i możliwość uszkodzenia spadającymi przedmiotami, powinna mieć wysokie parametry mechaniczne i chemiczne. W tym przypadku ważna jest klasa ścieralności i twardość. Podłoga powinna być bez wyraźnych porów – mniej się wówczas brudzi i nie wchłania tłuszczu. Gdy wybieramy podłogę do przedpokoju pamiętajmy, że łatwo ulega zabrudzeniu, a dodatkowo jest ciężko doświadczana przez piasek i twarde obuwie, dlatego też warto "uzbroić" nasz korytarz w gres o wysokiej ścieralności – twierdzi Anna Paczuska, ekspert marki Ricordena.

TUTAJ znajdziesz pomysły na płytki w aranżacji sypialni.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH