W naturalnym, beżowym kolorze – płytki sześciokąty Mosa marki Cersanit. Fot. Cersanit.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

W naturalnym, beżowym kolorze – płytki sześciokąty Mosa marki Cersanit. Fot. Cersanit.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
10 wrz 2015 15:08

Płytki do łazienki - 15 trendowych kolekcji jak sześciokąty

Wyróżnia je kształt i możliwość tworzenia wyjątkowych aranżacji. Płytki sześciokąty nadają się do układania zarówno na podłogach, jak i ścianach w łazience.

Płytki sześciokąty po ułożeniu mają strukturę plastra miodu. To wzór stworzony przez naturę, który we wnętrzach jest stosowany od wieków. Płytki o sześciu bokach były i są popularne m.in. w pałacach, klasztorach czy halach targowych np. w Hiszpanii.

Obecnie moda na płytki sześciokąty powraca. Bardzo często nazywane są także płytkami heksagonalnymi. Świetnie pasują do wnętrz w różnych stylach: nowoczesnych, retro, loft, vintage czy shabby chic.

Do wyboru są płytki sześciokąty gładkie oraz ze wzorami i strukturami. Bardzo modne są np. wzory imitujące beton, cement oraz patchwork. Sprawiają, że tak wykończona łazienkach ma oryginalny wystrój, a jednocześnie jest ciepła w odbiorze i przytulna.

Niektóre kolekcje w rzeczywistości mają formaty prostokątne, by jeszcze łatwiej można je było układać. Wzór na nich jednak do złudzenia naśladuje właśnie płytki sześciokątne.

Płytki sześciokątne można łączyć z formatami prostokątnymi i kwadratowymi, a także dekoracyjnymi listwami. Jeśli zostaną dobrane z tej samej serii, ich wymiary oraz kolorystyka na pewno będą do siebie pasowały.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH