Kolekcja Marble Charm. Fot. Opoczno

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Kolekcja Marble Charm. Fot. Opoczno
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
27 wrz 2017 12:47

Płytki do łazienki - elegancja i chłód marmuru

Jednym z ostatnich, światowych trendów wzornictwa jest tak zwany „marbling”, polegający na nadawaniu wyglądu marmuru najróżniejszym przedmiotom – od etui na telefon poprzez oprawki okularów i biżuterię, aż po ręczniki czy termosy. Marmur robi furorę także we wnętrzach.

Ciepło domowego ogniska czy uporządkowany, chłodny minimalizm? Każda aranżacja potrzebuje dobrej bazy w postaci pięknych ścian i podłóg. Warto dokładnie przemyśleć ich kolorystykę, szczególnie w przypadku łazienki, w której płytki kładziemy raz na kilka lub nawet kilkanaście lat.

Jeśli ponad wszystko cenimy sobie przestrzeń, lepszym wyborem będzie chłodna kolorystyka ścian i podłogi. Obiekty w zimnych odcieniach sprawiają wrażenie jak by się od nas optycznie oddalały. W przypadku ścian taki efekt sprawia, że wnętrze wydaje się większe. Jeśli natomiast najważniejsza jest dla nas przytulność pomieszczenia, lepiej wybrać płytki w ciepłej tonacji. Ściany o subtelnej kolorystyce, przywodzące na myśl słońce i piasek, podwyższą we wnętrzu „temperaturę”, a także nadadzą mu bardziej kameralny charakter.

Marbling – złota era marmuru

Jednym z ostatnich, światowych trendów wzornictwa jest tak zwany „marbling”, polegający na nadawaniu wyglądu marmuru najróżniejszym przedmiotom – od etui na telefon poprzez oprawki okularów i biżuterię, aż po ręczniki czy termosy. Marmur robi furorę także we wnętrzach - na ostatnich, międzynarodowych targach iSaloni w Mediolanie pojawił się we wszystkich możliwych odcieniach jako blaty stołów, komód, szafek nocnych, a także jako elementy dekoracyjne. Decydując się na pokrycie dużej powierzchni naszej łazienki marmurowym motywem, możemy mieć pewność, że zyska ona nie tylko szlachetny charakter, ale i ponadczasowość.

Ciekawą propozycją do eleganckiego wnętrza w chłodnej kolorystyce są płytki z kolekcji Marble Charm marki Opoczno. Inspirowane białym marmurem Calacatta, z delikatnymi, szarymi przeżyleniami, prezentują się bardzo dostojnie. Wyglądający niezwykle naturalnie wzór kamienia, a także delikatny połysk płytek, dają we wnętrzu efekt świeżości i swobody. Marble Charm to, poza podłogowymi płytkami o kształcie kwadratu i prostokątnymi płytkami ściennymi, również elementy dekoracyjne. Możemy tu wybierać spośród mozaiki skomponowanej z drobnych kwadratów i prostokąta ułożonego z „cegiełek” o tym samym, marmurowym motywie. Obie płytki dekoracyjne wykorzystać można na przykład do wydzielenia w łazience części prysznicowej lub niewielkiej strefy relaksu.

Łazience wyłożonej płytkami Marble Charm wyrazistego charakteru doda czarna armatura. Chłodną kolorystykę pomieszczenia przełamią natomiast dodatki w kolorze mosiądzu, a także drewniane meble. Jeśli marmurowe wzory zestawimy z ceramiką o nowoczesnych kształtach i szafką art déco, otrzymamy szykowne, modernistyczne wnętrze.

 Zobacz także jak urządzić łazienkę w szarościach

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH