Zero, Fap Ceramiche.

Zobacz galerię [32 zdjęć]

Zero, Fap Ceramiche.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
07 marz 2014 05:52

Płytki do łazienki. Modny styl loft

Chciałbyś zmienić wystrój swojej łazienki? A może zdecydujesz się na aranżację w stylu poprzemysłowym? Radzimy na co zwrócić uwagę przy zakupie płytek.

 • Jakie płytki do łazienki?

  - odporne na środki chemiczne,
  - antypoślizgowe (np. na posadzkę pod prysznicem),
  - łatwe w utrzymaniu czystości,
  - już od I klasy ścieralności.

Wchodząc do sklepu z wyposażeniem łazienek, często gubimy się w mnogości i różnorodności asortymentu, jaki nam oferuje. Jeśli chcemy ułatwić sobie zadanie, najpierw sprecyzujmy styl i kolorystykę, w jakich chcielibyśmy urządzić pomieszczenie. To mocno zawęzi możliwości wyboru i skonkretyzuje nasze oczekiwania.

 • Glazura, terakota czy gres?

  Glazura to płytki przeznaczone na ściany. Po wypaleniu pokrywane są specjalnym szkliwem, które wpływa na ich kolor i połysk. Na podłogę klienci często kupują terakotę, która jest wypalana w znacznie wyższej temperaturze niż glazura, co zwiększa jej odporność na obciążenia i uszkodzenia mechaniczne. Coraz częściej jednak wybieramy gres, który sprawdza się zarówno na podłogach, jak i ścianach oraz w najcięższych warunkach, szczególnie w miejscach narażonych na duże obciążenia i zmianę temperatur, na przykład w kuchni. Tego typu płytki wypalane są w temperaturze ponad 1200 stopni, dzięki czemu są twarde i wytrzymałe. Po zakupieniu płytek i przywiezieniu ich do domu, warto sprawdzić, czy nie są uszkodzone, np. czy nie mają wyszczerbionych brzegów. Poza tym najlepiej dobierać materiały z tej samej partii produkcyjnej, aby mieć pewność co do zakupu płytek w tym samym odcieniu.
                                                                                                                  Joanna Ciecierska, ekspert marki Ceramstic

 

Zwróćmy też uwagę na sposób wykończenia płytek, czy są polerowane czy nie, jaką mają fakturę. To ma duże znaczenie przy wyborze miejsca, gdzie mają być zastosowane. Z polerowanymi płytkami trzeba uważać na podłodze, gdyż mokre, mogą być śliskie, a przez co niebezpieczne. Chropowate dają fajny efekt wizualny, ale wymagają większej dbałości o czystość. Mozaiki szklane stanowią piękną dekorację, ale nie należy wykładać nimi podłogi w kabinie prysznicowej, gdyż mogą zwyczajnie popękać pod ludzkim ciężarem.

 • Co wyróżnia styl loft:

  - stonowana kolorystyka: czernie, szarości, chłodne odcienie barw ziemi,
  - struktura imitująca szalunek, beton, surową cegłę lub nie obrobione drewno, metal,
  - zestawienie płytek z naturalnymi materiałami.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
 • Ooollla, 2016-02-26 15:37:27

  Wiecie skąd są te kafelki?:)PILNE
 • gość, 2014-03-10 11:06:21

  Każdy znajdzie coś dla siebie!

POLECAMY W SERWISACH