Wzorzysta podłoga w sześciokątny wzór - płytki ceramiczne Chess firmy Goldencer. Fot. Goldencer.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Wzorzysta podłoga w sześciokątny wzór - płytki ceramiczne Chess firmy Goldencer. Fot. Goldencer.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
08 lut 2016 08:34

Płytki do łazienki – najciekawsze trendy z Cevisama 2016

Płytki ceramiczne to inwestycja na lata. Trendy wyznaczają targi Cevisama w hiszpańskiej Walencji. Na rok 2016 lansowane są m.in. tradycja lecz w nowoczesnym wydaniu.

Targi płytek ceramicznych Cevisama w Hiszpanii to impreza międzynarodowa. Tam wiodące firmy pokazują to, co mają nowego w swoich kolekcjach. Dlatego na Cevisama powstają trendy. Tam lansowane są najmodniejsze rozwiązania.

Oto 5 najważniejszych trendów na rok 2016:

1. Jeden kolor – zarówno na ścianach, jak i podłogach. Nowe kolekcje płytek ceramicznych mają uniwersalny charakter. Kłaść można takie same formaty albo je różnicować, np. prostokąty na ścianach, a kwadraty na podłodze.

2. Wzorzysta podłoga – to jeden z bardziej wyrazistych trendów. Łazienka może być urządzona w dowolnym stylu, ale w stonowanych barwach. Płytki na posadzce zaś przyciągają oko wzorem, najlepiej patchworku albo geometrycznym z efektem 3D.

3. Format kwadratu – przez ostatnie lata prawie zapomniany na ścianach. Teraz znów jest modny, zwłaszcza w stylizacjach vintage.

4. Kwiatowe wzory – po kilku latach pozostawania na bocznym torze mody, teraz powracają. Jednak to wersje kwiatowe subtelne.

5. Kamień – szczególnie modne są stylizacje łuków, piaskowców oraz marmurów. Najbardziej pożądane kolory to beż oraz szarość.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH