• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 paź 2009 09:49

Płytki gresowe - układanie

Na rynku pojawiło się w ostatnim czasie wiele kolekcji płytek ceramicznych imitujących deski drewniane czy panele podłogowe. Ekspert radzi jak je układać.

Dzięki podłużnemu kształtowi, naturalnej kolorystyce i bardzo realistycznej grafice wiele z nich do złudzenia przypomina drewniane okładziny podłóg. Doskonałym przykładem może być kolekcja Woodentic Ceramiki Paradyż, zainspirowana wyglądem drewna dębowego.

Zdaniem eksperta
Anna Zalas
Kolekcje takich płytek, ze względu na wartości wizualne, mogą stanowić doskonałą alternatywę dla desek i paneli. Świetnie sprawdzają się wszędzie tam, gdzie tradycyjnie stosowano podłogi drewniane, a więc w korytarzach, pokojach, kuchni, sypialni oraz miejscach użyteczności publicznej, takich jak restauracje, biura czy hotele.
 
Najważniejszą zaletą płytek jest możliwość wykorzystania ich w miejscach, gdzie występuje ogrzewanie podłogowe. W tym zakresie właściwości ceramiki znacznie przewyższają drewno naturalne i panele podłogowe.
Anna Zalas

Płytki imitujące drewno występują zwykle w podłużnym prostokątnym kształcie, dodatkowo podkreślającym charakter naturalnej deski. Sprawia to, że stają cię one produktem dość trudnym w montażu. Aby efekt ułożenia tak specyficznych płytek był zadowalający, należy zastosować się do poniższych instrukcji:

1. Czynności przed rozpoczęciem pracy
Pracę należy rozpocząć od dokładnego sprawdzenia opakowania i oznakowania płytek oraz jakości samego materiału ceramicznego. Dla płytek układanych na jednej powierzchni odcień i data produkcji, która jest jednocześnie oznaczeniem partii produkcyjnej, powinny być takie same.

Ceramika Paradyż
fot. Ceramika Paradyż

Konieczne jest układanie elementów kolekcji na danej powierzchni tylko z jednej partii. Zniweluje to możliwe, delikatne różnice w kolorystyce sąsiadujących ze sobą płytek. 

Ceramika Paradyż
fot. Ceramika Paradyż

2. Przygotowanie podłoża
Kolejnym, bardzo istotnym krokiem jest przygotowanie podłoża, które należy dokładnie oczyścić. Konieczne jest sprawdzenie poziomu podłogi, jej nośności i wilgotności.

Ceramika Paradyż
fot. Ceramika Paradyż

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH