Płytki Hampton z kolekcji Venis Parker dzięki technice cyfrowego przenoszenia obrazu doskonale naśladują strukturę drewna. Fot. Venis.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Płytki Hampton z kolekcji Venis Parker dzięki technice cyfrowego przenoszenia obrazu doskonale naśladują strukturę drewna. Fot. Venis.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
04 marz 2015 14:23

Płytki jak drewno: 12 pięknych kolekcji do łazienki

Płytki imitujące naturalne drewno to prawdziwy hit tego sezonu. Zobaczcie co proponują producenci.

To idealna propozycja dla tych, którzy cenią urok naturalnego drewna zastosowanego w aranżacjach łazienkowych, a jednocześnie bardziej przekonują ich praktyczne zalety oraz przystępna cena okładzin ceramicznych. Płytki jak drewno łącza obie te cechy. Są nie tylko praktyczne, ale i piękne. 

Możemy przebierać w kolorach, gatunkach drewna imitowanych na płytach, a także formatach. Co ciekawe płytki drewnopodobne imitują nawet strukturę drewna, która jest nie tylko widoczna, ale też wyczuwalna. To dodatkowy walor, który nada łazienkowej aranżacji niepowtarzalny wygląd. Wzór drewna powtórzony na powierzchni ceramiki do złudzenia przypomina naturę. Uzyskanie tak wiernej kopii naturalnego materiału możliwe jest dzięki nowoczesnym technologiom druku cyfrowego oraz przenoszeniu obrazu. Jeżeli dodamy do tego, że płytki są rektyfikowane, to znaczy, że można układać je bezfugowo, oznacza to, że tak wykończone powierzchnie są niemal doskonałą kopią drewnianych.

Płytki jak drewno to nie tylko propozycje połogowe, chociaż na podłodze układa się je najczęściej. Producenci oferują także kolekcje ścienne, które będą świetną bazą aranżacji łazienki w stylu skandynawskim czy saloniku kąpielowego w stylu SPA. 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • carla, 2018-02-01 15:10:10

    Płytki a prawdziwe drewno to dwie różne sprawy. U nas w łazience będzie drewniana podłoga z odpowiedniego gatunku, który jest bardziej odporny na wilgoć. Płytki są takie zimne i z upływem czasu się uszkadzają, nie to co parkiet o ile oczywiście jest odpowiednio impregnowany

POLECAMY W SERWISACH