Cento per Cento marki Imola to kolekcja retro, ale z nowoczesnym sznytem, czego przykładem jest oryginalna kolorystyka i trójwymiarowa powierzchnia płytek.  Fot. Imola Ceramica.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Cento per Cento marki Imola to kolekcja retro, ale z nowoczesnym sznytem, czego przykładem jest oryginalna kolorystyka i trójwymiarowa powierzchnia płytek. Fot. Imola Ceramica.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
16 lut 2015 11:34

Płytki jak kafle – zobacz najmodniejsze kolekcje do łazienki

Moda na płytki w stylu retro, które wyglądają jak tradycyjne kafle powraca i to w wielkim stylu.

Mają format cegieł i układa się je poziomo. Krawędzi mogą mieć proste lub fazowane, a niekiedy nawet postarzane - z delikatnymi nierównościami. Ich powierzchnia jest zwykle szkliwiona. Najpopularniejsze są w kolorze białym. Co wam przypominają ten opis? Oczywiście tradycyjne kafle, którymi na początku ubiegłego stulecia wykańczano piece, okapów i ściany kuchni w wiejskich domach, ale także rezydencjach.  

Teraz modna na nie powraca. Wraz z popularnością stylistyki loft, modernistycznej oraz art deco. Wszystkie te odwołania znajdziemy w najnowszych kolekcjach płytek, które wyglądają jak kafle. Mają zwykle format 7x15 cm, można je układać poziomo - jeden pod drugim -  lub w tzw. mijankę. Ich format, kolor oraz szkliwiona powierzchnia sprawia, że pomieszczenia stają się klimatyczne i przytulne. A efektowny połysk doskonale odbija światło. 

Najnowsze propozycje płytek o wyglądzie kafli lub cegiełek zaskakują też trójwymiarową powierzchnią, która odwzorowują m.in.fakturę tkanin.  

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • AgnieszkaCiemej, 2016-02-16 14:57:23

    ooo moja siostra ma te płytki! sa piękne, mi się bardzo spodobały, są też inne odcienie. Ogólnie wydaje mi się, że bardzo ciekawie to wygląda w łazience, na żywo jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Poza tym do łazienki rewelacyjnie sprawdzają się płytki, bo czasami słyszałam o drewnie w łazienkach, wydaje mi się, że nie do końca to się spisuje, patrząc tak długoterminowo

POLECAMY W SERWISACH