Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Cento per Cento marki Imola to kolekcja retro, ale z nowoczesnym sznytem, czego przykładem jest oryginalna kolorystyka i trójwymiarowa powierzchnia płytek. Fot. Imola Ceramica.

Cento per Cento marki Imola to kolekcja retro, ale z nowoczesnym sznytem, czego przykładem jest oryginalna kolorystyka i trójwymiarowa powierzchnia płytek.  Fot. Imola Ceramica.
  • Autor: Anna Usakiewicz
  • 16 lut 2015 11:34 (aktualizacja: 17 lut 2015 08:02)

Płytki jak kafle – zobacz najmodniejsze kolekcje do łazienki

Moda na płytki w stylu retro, które wyglądają jak tradycyjne kafle powraca i to w wielkim stylu.

Mają format cegieł i układa się je poziomo. Krawędzi mogą mieć proste lub fazowane, a niekiedy nawet postarzane - z delikatnymi nierównościami. Ich powierzchnia jest zwykle szkliwiona. Najpopularniejsze są w kolorze białym. Co wam przypominają ten opis? Oczywiście tradycyjne kafle, którymi na początku ubiegłego stulecia wykańczano piece, okapów i ściany kuchni w wiejskich domach, ale także rezydencjach.  

Teraz modna na nie powraca. Wraz z popularnością stylistyki loft, modernistycznej oraz art deco. Wszystkie te odwołania znajdziemy w najnowszych kolekcjach płytek, które wyglądają jak kafle. Mają zwykle format 7x15 cm, można je układać poziomo - jeden pod drugim -  lub w tzw. mijankę. Ich format, kolor oraz szkliwiona powierzchnia sprawia, że pomieszczenia stają się klimatyczne i przytulne. A efektowny połysk doskonale odbija światło. 

Najnowsze propozycje płytek o wyglądzie kafli lub cegiełek zaskakują też trójwymiarową powierzchnią, która odwzorowują m.in.fakturę tkanin.  

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA