Jak prawdziwy marmur Carrara – płytki ceramiczne z katalogu marki Opoczno. Fot. Opoczno.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Jak prawdziwy marmur Carrara – płytki ceramiczne z katalogu marki Opoczno. Fot. Opoczno.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
16 wrz 2015 13:30

Płytki jak kamień – 15 najciekawszych kolekcji do łazienki

Do złudzenia naśladują prawdziwy kamień: marmur, granit, łupek, czy lawę wulkaniczną. Płytki ceramiczne stylizowane na kamienne to pomysł na elegancką i modną łazienkę.

Kamień, jak żaden inny materiał, kojarzy się z luksusem i prestiżem. Do wykończania łazienek był wykorzystywany już w w starożytnym Rzymie i Grecji. W XXI wieku nie każdego stać było jednak na kamień. Poza tym niektóre rodzaje kamienia, np. marmur i trawertyn, mogą być kłopotliwe w pielęgnacji (nie można ich czyścic preparatami zawierającymi kwasy).

Płytki ceramiczne ze wzorem kamienia nie sprawiają takich problemów. W porównaniu do ich naturalnych odpowiedników, ceramika jest bowiem łatwiejsza do czyszczenia – nie wymaga impregnacji ani specjalnej chemii domowej. Łatwiej wyczyścić np. zacieki po wodzie lub tłuste osady.

Płytki ceramiczne stylizowane na kamienne trudno odróżnić od oryginałów, ponieważ w ich produkcji są wykorzystywane cyfrowe technologie. One rzeczywiści odwzorowują prawdziwe kamienie, w tym pochodzące z konkretnych kopalni, np. marmur Carrara, czy gór, m.in. Atlas.

Myli nie tylko wzrok – w dotyku powierzchnia płytek ceramicznych również do złudzenia przypomina kamień. Mogą wyglądać jak polerowane, młotkowane czy płomieniowane.

Najmodniejsze wzory do łazienki to marmur, trawertyn, wapienie, piaskowce, skały wulkaniczne.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • Gosia, 2016-05-19 12:22:30

    piękne inspiracje, sama mam łazienkę w marmurach, ale panowie którzy mi ją robili od razu zapowiedzieli, że trzeba takie powierzchnie czy to blaty czy posadzkę dobrze zaimpregnować. co polecacie do impregnacji? Mnie polecono ten preparat i muszę przyznać że sprawdza się bardzo ładnie, łatwiej też utrzymać łazienkę w czystości :)
  • Nati, 2015-11-27 10:45:11

    Sporo inspiracji w zdjęciach. Znalazłam kilka pomysłów dla siebie. Jeśli zaś chodzi o kamienne wzornictwo płytek, to wydaje mi się, że ciekawszą propozycją marki ceramstic jest jedna z ostatnich kolekcji dajmy na to moonrise.

POLECAMY W SERWISACH