Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jak prawdziwy marmur Carrara – płytki ceramiczne z katalogu marki Opoczno. Fot. Opoczno.

Jak prawdziwy marmur Carrara – płytki ceramiczne z katalogu marki Opoczno. Fot. Opoczno.
  • Autor: Małgorzata Nietupska
  • 16 wrz 2015 13:30 (aktualizacja: 25 wrz 2015 10:22)

Płytki jak kamień – 15 najciekawszych kolekcji do łazienki

Do złudzenia naśladują prawdziwy kamień: marmur, granit, łupek, czy lawę wulkaniczną. Płytki ceramiczne stylizowane na kamienne to pomysł na elegancką i modną łazienkę.

Kamień, jak żaden inny materiał, kojarzy się z luksusem i prestiżem. Do wykończania łazienek był wykorzystywany już w w starożytnym Rzymie i Grecji. W XXI wieku nie każdego stać było jednak na kamień. Poza tym niektóre rodzaje kamienia, np. marmur i trawertyn, mogą być kłopotliwe w pielęgnacji (nie można ich czyścic preparatami zawierającymi kwasy).

Płytki ceramiczne ze wzorem kamienia nie sprawiają takich problemów. W porównaniu do ich naturalnych odpowiedników, ceramika jest bowiem łatwiejsza do czyszczenia – nie wymaga impregnacji ani specjalnej chemii domowej. Łatwiej wyczyścić np. zacieki po wodzie lub tłuste osady.

Płytki ceramiczne stylizowane na kamienne trudno odróżnić od oryginałów, ponieważ w ich produkcji są wykorzystywane cyfrowe technologie. One rzeczywiści odwzorowują prawdziwe kamienie, w tym pochodzące z konkretnych kopalni, np. marmur Carrara, czy gór, m.in. Atlas.

Myli nie tylko wzrok – w dotyku powierzchnia płytek ceramicznych również do złudzenia przypomina kamień. Mogą wyglądać jak polerowane, młotkowane czy płomieniowane.

Najmodniejsze wzory do łazienki to marmur, trawertyn, wapienie, piaskowce, skały wulkaniczne.

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA