Cersanit BINO

Zobacz galerię [19 zdjęć]

Cersanit BINO
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
14 kwi 2014 14:13

Płytki łazienkowe. Ceramika imitująca drewno i kamień

Bardzo modne stało się naśladowanie kamieni naturalnych, betonu, metalu oraz drewna. Ważne jest wierne oddanie oryginalnego materiału w ceramice jak i trafnie dobrany format płytek.

Płytki imitujące kamień

Kamień jest pięknym materiałem chętnie stosowanym we wnętrzach zarówno stylizowanych, rustykalnych ale i nowoczesnych. Różnorodność wyboru jest ogromna, co pozwala na tworzenie niezwykle urozmaiconych aranżacji. Jednak chyba największą wadą kamienia jest jego wysoka cena, zarówno samego materiału jak i obróbki. Dlatego wiele osób coraz chętniej decyduje się na zamienniki go imitujące. Do wyboru mamy płytki betonowe, ceramiczne, a nawet gipsowe. Z tym, że te ostatnie nie nadają się do wnętrz o podwyższonej wilgotności. Mało odporny na wodę gips, w takich warunkach, szybko ulega degradacji. 

Płytki drewnopodobne

Wielu znanych, światowych producentów zdecydowało się włączyć do swojej oferty płytki imitujące drewno. Stosowanie drewna nie wychodzi z mody i wydaje się być rozwiązaniem ponadczasowym. Dlatego wciąż rośnie zapotrzebowanie na użycie tego materiału we wnętrzach. Kolekcje płytek drewnopodobnych produkowane są w formatach desek podłogowych, dzięki czemu można stworzyć iluzję parkietu nawet w łazience. Produkty te świetnie sprawdzają się nie tylko jako podłoga, ale i obudowa pod umywalkę, czy obłożenie półek. Na rynku oferowane są kafelki w różnych odcieniach brązu i szarości, co zadowoli niejednego wymagającego klienta. To idealne rozwiązanie dla osób chcących zastosować ogrzewanie podłogowe. Ceramika nie absorbuje ciepła w takim stopniu jak naturalny materiał. Producenci tworzą płytki o zróżnicowanych fakturach, do złudzenia przypominających drewnianą powierzchnię. Powstają charakterystyczne dla drewna odkształcenia przy sękach i zagłębienia.

Zalety:
- wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i środki chemiczne,
- nie wymagają cyklinowania, ani zabiegów ochronno – konserwujących,
- szybki proces montowania,
- idealne do zastosowania na ogrzewanie podłogowe,
- niższa cena materiału.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH