Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Kolorową, wodoodporną farbę na ścianach możemy zastosować od pewnej wysokości. Na zdjęciu: ściana pomalowana farbą marki Benjamin Moore. Fot. Benjamin Moore.

Kolorową, wodoodporną farbę na ścianach możemy zastosować od pewnej wysokości. Na zdjęciu: ściana pomalowana farbą marki Benjamin Moore. Fot. Benjamin Moore.
  • Autor: Elżbieta Ławreniuk
  • 16 kwi 2015 10:09 (aktualizacja: 21 kwi 2015 11:18)

Pomysł na ściany. Farby do łazienki

Zastosowanie farby w łazience to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych płytek. Takie rozwiązanie pozwoli stworzyć ciekawą i oryginalną aranżację.

Ściany pomalowane farbą stają się coraz bardziej popularne. Dzięki nim możemy uzyskać gładkie powierzchnie w praktycznie dowolnym kolorze.

Do malowania łazienki należy stosować zmywalne farby, które przeznaczone są do pomieszczeń narażonych na wilgoć i szkodliwe działanie pary wodnej. W takich produktach umieszczane są cząsteczki, działające przeciwgrzybicznie i zabezpieczające przed rozwojem pleśni oraz grzybów. Co ważne - farby zachowują odporność na szorowanie i działanie środków czyszczących.

Do wyboru mamy szeroką paletę zarówno kolorów, jaki wykończenia powierzchni - matowe, półmatowe czy błyszczące. W łazience możemy zastosować także farby strukturalne z lekką, widoczną fakturą.

Ważnym etapem przy stosowaniu farb w łazience jest właściwy sposób malowania. Podłoże powinno być oczyszczone ze wszystkich zabrudzeń, dobrze zagruntowane.

Pomalowanie ścian farbą umożliwia szybką zmianę wystroju, bez generalnego remontu. Jeśli obawiamy się zastosowania farb na całej powierzchni możemy np. ułożyć płytki tylko do pewnej wysokości a pozostałą część pomalować na dowolny odcień. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA