Białe, rustykalne wnętrze z eleganckim miętowym akcentem. Fot. Timothy Corrigan.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Białe, rustykalne wnętrze z eleganckim miętowym akcentem. Fot. Timothy Corrigan.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
21 lut 2014 05:19

Timothy Corrigan. Projektant luksusowych wnętrz

Od królewskich pałaców po luksusowe apartamenty ludzi z światowego show biznesu. To obszar, w którym projektant pracuje na co dzień.

Timothy Corrigan jest uznawany za jednego z najlepszych projektantów wnętrz i architektów na świecie. Przed założeniem swojej firmy projektowej w 1996r. Corrigan pracował w reklamie , gdzie zarządzał międzynarodową współpracą dla Backer Speilvogel Bates Worldwide, który później został przekształcony na Bates Worldwide.

Główne pracownie znajdują się w Los Angeles i Paryżu. Timothy Corrigan Inc specjalizuje się w projektowaniu przede wszystkim budynków zabytkowych. Stąd też stylistyka aranżacji odwołująca się do minionych epok. Bogate wzornictwo najczęściej uzupełniane jest antykami. Corrigan pracuje dla rodzin królewskich oraz gwiazd Hollywood. Był opisywany m.in. w Architectural Digest, Elle Decor, In Style, Traditional Home Town & Country. Występował w wielu programach telewizyjnych. Pojawił się w HGTV’s Million Dollar Rooms, HGTV’s Top Ten, LXTV’s International Open House – Paris, Extra. Został wybrany do zaprojektowania Zielonego Pokoju Architectural Digest na 59-te rozdanie Primetime Emmy Awards.

Nie tylko projektowanie wnętrz

Timothy Corrigan jest właścicielem pałacu Chateau du Grande-Luce, zlokalizowanego w Le Grand-Luce we Francji w Dolinie Loary. Pałac i jego otoczenie są wpisane na listę dziedzictwa narodowego Francji. Jego książka „Zaproszenie do Château du Grand-Lucé” wyjaśnia całą procedurę nabycia posiadłości oraz przebieg mozolnych prac restauracyjnych i konserwatorskich nad XVIII-wiecznym kompleksem.

Artysta zaprojektuje pierwszą, w pełni zintegrowaną linię tkanin, również tapicerskich, mebli oraz okładzin podłogowych dla F. Schumacher and Patterson oraz Flynn & Martin, która zostanie wprowadzona wiosną 2014r. Natomiast jego kolekcja blatów kuchennych dla legendarnego Royal Limoges zadebiutowała już na początku tego roku.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH