Ceramika sanitarna z kolekcji Inspira. Fot. Roca

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Ceramika sanitarna z kolekcji Inspira. Fot. Roca
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
14 maj 2018 10:30

10 pomysłów do małej łazienki

Urządzenie małej łazienki bywa nie lada wyzwaniem. Jeżeli jednak umiejętnie dobierzemy elementy wyposażenia, otrzymamy funkcjonalne i estetyczne wnętrze.

Jedną z priorytetowych kwestii w małych łazienkach jest zachowanie porządku. Dlatego też niezwykle istotne są meble, które pomogą przechowywać wszelkie łazienkowe przedmioty – od ręczników, przez kosmetyki, po detergenty i sprzęty małego AGD. Szczególnie przydatne okażą się szuflady wyposażone w organizery z przegródkami, dzięki którym utrzymamy w porządku wszelkie drobiazgi. W łazience, podobnie jak w kuchni, świetnie sprawdzą się również carga, czyli wysuwane z zabudowy wyciągi. Przechowywać w nich możemy złożone ręczniki bądź środki czystości. Za frontem meblowym warto także schować kosz na pranie, a nawet (!) samą pralkę. Meblem wręcz idealnym do małej łazienki jest natomiast lustrzana szafka, pełniąca dwie (a niekiedy więcej) funkcji, umożliwiając tym samym oszczędność miejsca. Uzupełnieniem mebli dedykowanych do małej łazienki jest, również stworzona z myślą o małym metrażu, ceramika sanitarna. Filigranowe umywalki wyposażone w niewielki blat lub półeczkę na przybory higieniczne będą jak znalazł.

Jednym z najbardziej newralgicznych miejsc, przysparzających trudności przy urządzaniu małej łazienki jest strefa kąpieli. Różnorodność dostępnych na rynku produktów jest bardzo duża, jednak nie każdy będzie pasował do małej łazienki. Jeżeli zdecydowaliśmy się na kabinę prysznicową, pamiętajmy, że najmniej miejsca zajmie wpasowana w narożnik pomieszczenia. W małej łazience najlepiej sprawdzą się modele półokrągłe, kabiny ze składanymi drzwiczkami lub jedno-ściankowe walk-iny, które poprzez swoje minimalistyczne wzornictwo będą niemal niezauważalne. Wrażenie przestronności pomieszczenia osiągniemy montując kabinę bezpośrednio na podłodze lub, ewentualnie, na płaskim brodziku. W przypadku drugiej opcji osiągniemy najlepszy efekt, wówczas gdy brodzik i okładzina podłogowa będą utrzymane w tym samym kolorze. Jeżeli zdecydowaliśmy się na strefę prysznica bez brodzika, pamiętajmy o doborze odpływu liniowego, który będzie współgrał kolorem z podłogą lub taki, który umożliwia wykończenie maskownicy płytkami.

Urządzając strefę kąpieli z tradycyjną wanną, wybierajmy modele narożne, o asymetrycznym kształcie. Takie bowiem najłatwiej wpasować w pomieszczenie, wykorzystując maksimum miejsca. Narożne modele wanien często są wyposażane w wygodną półeczkę w miejscu sąsiadującym ze stykającymi się ścianami, którą możemy wykorzystać do przechowywania często używanych kosmetyków lub jako wannowe siedzisko.

Dla wielu inwestorów wybór pomiędzy kabiną i wanną nie jest jednak oczywisty, gdyż każde z tych rozwiązań oferuje inne wygody. Kompromisem, który zadowoli niezdecydowanych są wanny z parawanem, łączące podstawowe funkcje zarówno wanny jak i kabiny prysznicowej.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH