Superpłaski brodzik ze stali emaliowanej Super Plan Plus firmy Kaldewei. Fot. Kaldewei.

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Superpłaski brodzik ze stali emaliowanej Super Plan Plus firmy Kaldewei. Fot. Kaldewei.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
07 marz 2016 12:30

Brodzik do kabiny: jak go wybrać?

Kupić go można osobno albo w komplecie z kabiną. Do wyboru są różne kształty, m.in. kwadratowe, prostokątne, półokrągłe. Ich materiał powinien być trwały i łatwy do czyszczenia.

Superpłytki, modny i nowoczesny czy może duży i głęboki, w sam raz dla rodziny z dziećmi? Zarówno design, funkcjonalność, jak i trwałość są ważne. Na co zwrócić uwagę wybierając brodzik do kabiny prysznicowej?

Wymiana brodzika z reguły wiąże się z niewielkim remontem łazienki bądź z wymianą całej kabiny prysznicowej.

– Aby wszystko pasowało, dobrze jest wybierać spośród oferty jednej firmy. Szczególnie ważne jest to w przypadku brodzików półokrągłych, ponieważ promień brodzika musi być taki sam jak promień kabiny – mówi Karolina Kucewicz, specjalista ds. marketingu w Aquaform S.A.

Kształt brodzika
Zastanawiając się nad kształtem musimy myśleć głównie o przestrzeni, jaką może nam zająć brodzik z kabiną. Warto zwrócić uwagę na brodziki kwadratowe i prostokątne, ponieważ mają one standardowe kształty, dzięki czemu komponują się z innymi meblami łazienkowymi i tworzą zgrabną całość.

Jednak często wybierane są półokrągłe z racji swoich opływowych kształtów, które są przyjemne dla oka i wizualnie bardziej pasują do niewielkich z reguły łazienek.

Superpłytki czy głęboki z siedziskiem?

Jedną z ważniejszych cech brodzików jest jego głębokość. To ważne przede wszystkim ze względów praktycznych.

Płytkie i superpłytkie brodziki - często mają tylko 3 cm wysokości od podłogi, prezentują się bardzo elegancko, są praktycznie, mają małą powierzchnię do czyszczenia, a także odpływ o średnicy fi 90, aby woda szybciej odpływała. Tego typu brodziki sprawdzą się właściwie w każdej łazience, a wybierają je użytkownicy ceniący sobie nowoczesność, wyszukany design, modne rozwiązania.
Brodziki głębokie - mają tę zaletę, że mogą posłużyć do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, ponieważ ich dodatkowe zastosowanie to mini wanna dla maluchów. Można w nich także zrobić niewielkie pranie ręczne, namoczyć brudny koc lub wyczyścić leżankę psa, bez obaw, że pochlapiemy podłogę. Dodatkowym plusem brodzika głębokiego może być siedzisko narożne. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale i osobom starszym. Do wyboru są modele z siedziskiem lub bez.

Trwały na lata

Ważne jest także, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Warto zastanowić się nad materiałem z jakiego jest wykonany.

– Najpopularniejsze i często wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, w przypadku podłoża styropianowego dodatkowo wyciszone, a ich utrzymanie w czystości nie sprawia problemów. Brodziki Aquaform cechuje wysoka jakość i wytrzymałość konstrukcji. Przy montażu wzmacniane są m.in. laminatami czy styropianem. Właściwości akrylu pozwalają także na zachowanie połysku i trwałego koloru – mówi Karolina Kucewicz.

Inne materiały to m.in. stal emaliowana, konglomerat, kamień.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH