Kolekcja Finion. Fot. Villeroy & Boch

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Kolekcja Finion. Fot. Villeroy & Boch
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
18 maj 2017 11:49

Design na szóstkę - piękna kolekcja łazienkowa

Aż sześć produktów z łazienkowej kolekcji Finion wyróżniono najbardziej prestiżowymi
nagrodami w świecie designu: iF Design Award oraz Red Dot Award. Znak jakości i
doskonałego wzornictwa otrzymała wolnostojąca wanna, meble i ceramika.

Wiosna 2017 przynosi Villeroy & Boch kolejne nagrody w dziedzinie wzornictwa. Aż sześć produktów z łazienkowej kolekcji Finion wyróżniono najbardziej prestiżowymi nagrodami w świecie designu: iF Design Award oraz Red Dot Award. Znak jakości i doskonałego wzornictwa otrzymała wolnostojąca wanna, meble i ceramika. Kolekcja Finion powstała we współpracy marki Villeroy & Boch z uznanym projektantem Patrickiem Freyem.

Finion to kolejna kolekcja łazienkowa marki Villeroy & Boch, która otrzymała najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie wzornictwa na świecie. Certyfikat iF Design Award 2017 powędrował do producenta za wolnostojącą wannę, umywalkę meblową, szafkę podumywalkową oraz miskę ustępową z dopasowaną deską sedesową. Zaś Oscarem designu, czyli nagrodą Red Dot Award w kategorii Product Design 2017, wyróżniono umywalkę meblową oraz szafkę podumywalkową.

Finion – zrealizuj swoje pomysły

Łazienkowa kolekcja umożliwia zrealizowanie wielu aranżacyjnych pomysłów. Modułowe meble z kolekcji  dostępne są aż w 11 kolorach: oprócz klasycznych bieli, czerni, szarości i drewna oferuje meble w barwach słońca, cedru, piwonii, błękitu, a nawet złota. Umywalki dzięki materiałowi TitanCeram wyróżniają się wyrazistą i jednocześnie delikatną formą o wąskich krawędziach.

A królową kolekcji jest wolnostojąca wanna z Quarylu ®,  której obudowę można zamówić w jednym z ponad 200 kolorów z palety RAL, Sikkens i NCS – w wersji matowej lub z połyskiem, a dodatkowo uzupełnić ją o zewnętrzny oświetlany pierścień – chromowany, złoty lub w odcieniu szampana. W efekcie kolory poszczególnych elementów kolekcji można mieszać i łączyć według własnych potrzeb i preferencji.

O nagrodach

iF Design Award to prestiżowy konkurs organizowany od 1953 roku przez iF International  Forum Design z siedzibą w Hanowerze – niezależną organizację zajmującą się promowaniem designu. Tegorocznych zwycięzców wybrało 60-osobowe jury z ponad 20 krajów. Nagrodzone projekty można obejrzeć w aplikacji iF design oraz na wystawie iF Design w Hamburgu. Wyróżnienia Red Dot Design Award, określane mianem Oscarów designu, to znak jakości i 

designu przyznawany przez Centrum Wzornictwa Nadrenii Północnej Westfalii w Essen. W tym roku międzynarodowe jury oceniało projekty z 54 krajów. Uroczystość rozdania nagród odbędzie się w lipcu br., a zwycięskie projekty przez rok będzie można oglądać w Red Dot Design Museum – największym muzeum współczesnego wzornictwa.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH