Twinline1 Artweger to rozwiązanie dwa w jednym: połączenie wanny i kabiny prysznicowej. Fot. Artweger.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Twinline1 Artweger to rozwiązanie dwa w jednym: połączenie wanny i kabiny prysznicowej. Fot. Artweger.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
20 marz 2015 13:09

Do małych łazienek: 15 modeli parawanów nawannowych

W małej łazience, w której nie ma miejsca na wannę i kabinę prysznicową doskonale sprawdzą się parawany nawannowe.

Parawany nawannowe zyskują coraz większą popularność wśród urządzających łazienkę. Dzięki nim z wanny można korzystać także jak z kabiny prysznicowej: wziąć tradycyjną kąpieli albo prysznic, a parawan ochroni łazienkę przed zachlapaniem. To proste, a jednocześnie bardzo praktyczne rozwiązanie gdy w łazience nie ma miejsca na montaż zarówno wanny jak i kabiny. Parawan pozwala połączyć funkcję obu sprzętów i oszczędzić miejsce.

To rozwiązanie polecane przede wszystkim do małych łazienek, w których brakuje miejsca na zainstalowanie zarówno wanny jak i kabiny prysznicowej. Do wyboru mamy różne modele od prostych, pojedynczych tafli szkła aż do niezwykle zaawansowanych rozwiązań typu kombi stanowiących połączenie  wanny z kabiną prysznicową. 

Parawan nawannowy może być jedno lub kilkuelementowy. Możemy wybrać model składany , przesuwany lub z składany dzięki połączeniu elementów na zawiasach. Wtedy taki parawan, gdy nie jest używany, można złożyć płasko na ścianie aby nie przeszkadzał w kąpieli.

Innym rozwiązaniem są tzw. kabino-wanny. Takie elementy wyposażenia łazienki kupujemy w komplecie. Parawan, a nawet zamykana kabina są idealnie dopasowane do kształtu wanny, a przestrzeń do kąpieli pod natryskiem jest obszerna i wygodna.

Z kolei rozwiązania typu kombi to połączenie wanny i drzwi prysznicowych. Drzwi otwieramy gdy chcemy wejść do wanny (w boku wanny jest specjalne wycięcie) i zamykamy gdy zaczynamy się kąpać. Specjalny system elektroniczny chroni je przed otwarciem, więc można śmiało napełnić wannę wodą i korzystać z kąpieli. Takie rozwiązanie polecane jest szczególnie osobom starszym bądź rekonwalescentom z ograniczeniami ruchowymi.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH