Bateria wannowa Purani. Fot. Invena

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Bateria wannowa Purani. Fot. Invena
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
16 lis 2016 09:58

Duża łazienka: zaprojektuj ją nowocześnie

Prawdziwy salon kąpielowy to coś więcej niż tylko duża łazienka. Można go z powodzeniem zorganizować we własnym domu. Planując to wnętrze należy wziąć pod uwagę nie tylko jego estetykę, ale także funkcjonalność.

Jak zaplanować i w co wyposażyć salon kąpielowy, aby stał się luksusowym miejscem relaksu, radzi Monika Wojdak, Product Manager firmy Invena.

W ostatnim czasie salon kąpielowy pojawia się w domach coraz częściej. Wiele osób, które wyjeżdżają na wakacje do ekskluzywnych ośrodków i korzystają ze SPA, pragnie stworzyć tę namiastkę luksusu u siebie po to, by z dodatkowych wygód korzystać na co dzień.

Takie możliwości daje właśnie salon kąpielowy, ale warunek jest jeden – musi być odpowiednio urządzony. Powinno to być pomieszczenie naprawdę duże, co najmniej kilkunastometrowe. Jednak nie wielkość jest tu najważniejsza. Kluczowa jest kwestia funkcjonalności wykraczającej poza podstawowe czynności higieniczne, a także stylistyka wprowadzająca do łazienki elementy typowe dla pokoju dziennego – tłumaczy ekspert firmy Invena.

Kąpiel w roli głównej

Jak sama nazwa wskazuje, salon kąpielowy nie może się obejść bez komfortowego miejsca do wypoczynku w wodzie. Każdy z nas po ciężkim dniu marzy o chwili dla siebie. A wiadomo nic tak nie relaksuje jak gorąca kąpiel w blasku świec i przy lampce czegoś mocniejszego. Trudno się więc dziwić, że w tym miejscu zwykle króluje wanna. Powinna być nie tylko wygodna, ale też efektowna.

Warto ją odpowiednio wyeksponować, np. wybierając piękny model wolnostojący, umieszczając ją na postumencie lub spektakularnie podświetlając. Inwestorzy często decydują się na wannę
z hydromasażem, który zdecydowanie wzmocni uczucie błogiego odprężenia.

Takie efekty zapewnić może również nowoczesny zestaw natryskowy wyposażony w dodatkowe funkcje pozwalające zamienić zwykły strumień w masujący bicz wodny lub delikatną mgiełkę, jak np. zestaw natryskowy Alize Exefirmy Invena.

Równie przyjemnych i ciekawych doznań dostarczyć może prysznic, jeśli w kabinie umieścimy wysokiej klasy armaturę. Nowoczesne deszczownie i panele natryskowe posiadają wiele różnorodnych funkcji i pozwalają dostosować strumień do upodobań użytkowników – wyjaśnia Monika Wojdak, ekspert z firmy Invena.

Równomiernie spadające z góry krople to świetny sposób na odprężenie, który oferuje nam np. deszczownia Kameleon z dużą deszczownicą. Intensywniejszych odczuć dostarczą bicze wodne lub strumień kaskadowy, w które wyposażony jest np. panel Mauritius Exe.

Ale stworzenie strefy kąpielowej to dopiero początek. Niezbędna jest część typowo sanitarna (umywalki, miska ustępowa, bidet), którą dobrze jest oddzielić wizualnie np. niewielką ścianką. Warto zorganizować też przestrzeń do wypoczynku z toaletką, wygodnym fotelem lub leżanką. Dużą popularnością cieszy się sauna, a także sąsiedztwo mini siłowni.

Luksus zamknięty w detalach

Salon kąpielowy z prawdziwego zdarzenia musi być starannie zaaranżowanym wnętrzem. Nie ma tu miejsca na przypadkowe sprzęty lub niskiej jakości materiały. Każdy detal powinien być dopasowany do całej koncepcji aranżacyjnej. Podkreślić należy, że czynności kojarzone z łazienką wykonujemy tu w otoczeniu salonowej stylistyki. Efekt taki można osiągnąć, wprowadzając przedmioty charakterystyczne dla pokoju dziennego – duży żyrandol, zasłony czy meble.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • Angie, 2018-03-19 01:37:19

    Brakuje tutaj luksusowych i nowoczesnych rozwiązań. Duże łazienki, to już raczej nie ciężkie i zimne marmury. Teraz w modzie jest beton architektoniczny, mosiądz, carbon, solid surface - Corian i higieniczne trwałe kompozyty.
    Bardzo eleganckie łazienki, to włoski styl typu Antonio Lupi, Boffi itp. W Polsce jak do dużych łazienek to Luxum. Bardzo dobra manufaktura z ciekawymi rozwiązaniami w klasie premium.

POLECAMY W SERWISACH