• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
25 wrz 2012 12:39

Idealne miejsce

Dopasowanie kształtu wanny do formatu i kubatury łazienki nie jest proste. Szczególnie starannie należy przemyśleć wybór, jeżeli w łazience chcemy zamontować także kabinę prysznicową.

Serię wyposażenia łazienki Nano marki Cersanit stworzono z myślą o małych pomieszczeniach. Asymetryczny kształt wanny o długości tylko 140 lub 150 cm zamienia nawet niewielki narożnik w wygodną strefę kąpielową. (cena: ok. 593,60 zł/wanna akrylowa 140x75 cm, www.lazienka.pl)

' title=
fot. Cersanit

Do dyspozycji mamy kilka popularnych kształtów wanien: prostokątne, asymetryczne, narożne oraz owalne lub okrągłe. Producenci oferują zarówno wanny ze zintegrowaną obudową w wersji wolno stojącej, jak również wanny przeznaczone do zabudowania lub kompletowania z obudową (panel przedni zakrywający eksponowane boki wanny) czy wykończenia płytkami lub mozaiką.

W przypadku wanien wolno stojących jedynym ograniczeniem przy wyborze miejsca jest powierzchnia pomieszczenia. Ze względu na swobodny dostęp do wanny (najlepiej z każdej strony) sprawdzą się w przestronnych salonach kąpielowych. Modele z szerokim rantem, na którym można zamontować baterię wannową, a także położyć przybory toaletowe zapewnią komfort podczas kąpieli.W mniejszych lub nieustawnych pomieszczeniach najlepszym rozwiązaniem będą wanny narożne lub asymetryczne.

Wanny do małych łazienek

W ofercie producentów znajdziemy wanny zaprojektowane specjalnie z myślą o małych łazienkach. Nie zajmują dużo miejsca, a przy tym oferują obszerne, wygodne, ergonomicznie wyprofilowane wnętrze; często z dodatkowymi półeczkami na akcesoria kąpielowe. Wymiary zewnętrze natomiast umożliwiają ustawienie wanny także przy ścianie z drzwiami, obok pralki lub kabiny prysznicowej; nieznaczne długości boków oraz zaokrąglony panel przedni ułatwią dostęp do sprzętów.

Gdy mimo niewielkich rozmiarów wanny w łazience trudno o odpowiednie dla niej miejsce, można skorzystać z prostego i zarazem ciekawego rozwiązania. Ścianki działowe o dowolnej wysokości (nie mniejszej niż wysokość wanny) stworzą dodatkowy narożnik do ustawienia wanny oraz podzielą przestrzeń na strefy. Niskie można wykorzystać jako półki, wysokie - skutecznie oddzielą strefę kąpielową od sanitarnej. ASYMMETRIC DUO – odprężenie i przyjemność kąpieli w domowym spa; wanna prostokątna, w wersji wolno stojącej asymetryczny rant można wykorzystać do montażu baterii, a także jako półkę na przybory toaletowe; stal emaliowana o gr. 3,5 mm w kolorze kremowy seashell matowy; cena: od ok. 4.925 zł, Kaldewei.

' title=
fot. Kaldewei

BETTE POOL I - wygodne oparcie, ciekawy asymetryczny kształt umożliwia montaż w nieustawnych wnętrzach; stal emaliowana uszlachetniona tytanem; cena: od ok. 9.716 zł (161x102 cm), Bette.

' title=
fot. Bette

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH