Obudowa wanny wykończono płytkami tak jak ścianę nad wanną. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Obudowa wanny wykończono płytkami tak jak ścianę nad wanną. Projekt: Marta Kruk. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 sty 2015 10:28

Jak obudować wannę – zobacz pomysły architektów

Urządzając łazienkę z wanną możemy wybrać gotową obudowę z oferty producenta lub obudować wannę według własnego pomysłu i wykończyć ją dekoracyjnym materiałem: płytkami, mozaika lub drewnem.

Jeżeli nie zdecydujemy się na gotowy panel czy obudowę z oferty producenta, możemy odbudować wannę według własnego pomysłu. Wybór materiału, którym zostanie wykończona obudowa zależy od kształtu wanny oraz sposobu jej ustawienia w  pomieszczeniu. Model wolno stojący należy obudować ze wszystkich stron. Nawet jeżeli jest to wanna owalna obudowa może mieć kształt regularnego prostopadłościanu.

W przypadku, gdy zdecydujemy się zachować kształt wanny i odwzorować go także na obudowie, wówczas najlepszym materiałem będzie mozaika. Sprawdza się na powierzchniach obłych, wszelkiego rodzaju załamaniach, rantach i krawędziach. Pozostawienie szerokich rantów wokół wanny umożliwi zainstalowanie wielootworowej armatury wannowej oraz ustawienie kosmetyków kąpielowych - ranty będą również służyły jak praktyczne półki.

W łazienkach, w których wanna umieszczona jest we wnęce lub zwyczajnie zajmuje całą szerokość ściany wystarczy obudować jej front, pamiętając o tym, aby pozostawić wcięcie w cokole - na całej długości wanny lub tylko pośrodku. Ułatwi ono zdecydowanie korzystanie z wanny - podczas napełniania, asystowania w kąpieli dzieci, czy też czyszczenia.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH