Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Jacuzzi

  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 21 maj 2009 10:05 (aktualizacja: 22 gru 2013 19:04)

Jak wybrać brodzik?

Doradzamy, jak kupić odpowiedni do kabiny i estetyczny brodzik prysznicowy

Kabina prysznicowa i brodzik to jedność. Tylko w duecie tworzą wygodne i bezpieczne miejsce natrysku.
Przy wyborze, jednemu i drugiemu należy poświęcić dokładnie tyle samo uwagi. Do niedawna brodzik dyskretnie pełnił swą funkcję, nie rzucając się oczy, teraz możemy zafundować sobie taki, który ozdobi łazienkę i oczaruje swoich użytkowników.

Cesana (Coram Poland).
Nowe potrzeby i oczekiwania użytkowników wpływają na zmianę oblicza tradycyjnego brodzika („Halfmoon”, prod. Cesana (Coram Poland).

Wybierz kształt
Kształt brodzika determinuje sama kabina prysznicowa. Te dwa elementy nie tylko muszą mieć taki sam obrys, ale też idealnie do siebie pasować. Zapobiegnie to wyciekaniu wody, jak również wrażeniu dyskomfortu podczas kąpieli. Gwarancją precyzyjnego spasowania jest kupno kabiny i brodzika z jednej serii tego samego producenta. Brodziki kwadratowe, prostokątne i w kształcie koła (do montażu w narożniku) są najbardziej popularne. Przy ich wyborze znaczenie mają zapewne przyzwyczajenia, jak też zdecydowanie największa, zróżnicowana cenowo oferta. Ponadto dostępne są okrągłe (przyścienne i narożne), półokrągłe, pięciokątne. Zewnętrzny obrys brodzika nie zawsze jednak oznacza, że jest on tak samo wyprofilowany w środku. Producenci bowiem je różnicują, np. kwadrat czy pięciokąt ma misę w kształcie koła czy elipsy. To już wyraźna tendencja wzornicza.

Jacuzzi
6505-244A - wkładka z drewna tekowego do kabin prysznicowych „Start”; kilka wymiarów: 100-160x80-90 cm; ok. 1.300-2.000 zł, prod. Jacuzzi.

Wybierz wymiary
Odpowiednio dobrane wymiary, gwarantują nie tylko satysfakcję z kąpieli, ale i harmonijnie zaaranżowaną łazienką. Ważne są zarówno szerokość i długość brodzika, jak i jego głębokość. Najmniejsze brodziki mają 70x70 cm, ale kąpiel w nich raczej nie będzie ani wygodna, ani przyjemna. Spełnią swe zadania w łazienkach np. gościnnych, z których korzysta się sporadycznie lub dla dzieci, które do wzięcia natrysku potrzebują mniej powierzchni. Popularne brodziki mają krawędzie 80, 90, 100 cm. Osobną grupę stanowią brodziki XXL - to znak naszych czasów i potrzeba także szybkiego komfortu. Krawędź od 120 cm wzwyż tworzy ogromną przestrzeń natrysku, z której mogą korzystać jednocześnie dwie osoby. Spotkamy tu brodziki 120x80-90, 140x90, 160x90, 170x70-90 cm, często są podstawą dla kabin typu walk-in.

WASZE KOMENTARZE (8) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA