Z możliwością przycięcia pod skos – drzwi prysznicowe Artic firmy Riho. Fot. Riho.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Z możliwością przycięcia pod skos – drzwi prysznicowe Artic firmy Riho. Fot. Riho.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
04 gru 2015 08:46

Kabina na wymiar. 12 pomysłów do nietypowej łazienki

Nie zawsze kabinę prysznicową można ustawić w dowolnym miejscu łazienki. Przeszkadzają skosy dachowe, wystające rury czy nietypowe wnęki. Rozwiązaniem są kabiny, drzwi wnękowe oraz brodziki zamawiane na wymiar.

Choć tego typu kabiny, drzwi wnękowe i brodziki zamawia się na wymiar, w rzeczywistości jest to gotowe wyposażenie z katalogów, jak z wystaw sklepowych. Różnica polega na tym, że można je fabrycznie dostosować do indywidualnych wymiarów łazienki, np. skrócić czy wykonać skos. Nie ma potrzeby korzystania z usług szklarza.

Pod skosem dachowym

Nie każdą kabinę, drzwi prysznicowe oraz brodzik można dostosować do wymiarów łazienki. Niektórzy producenci nie oferują tego typu wyposażenia. Inni wręcz przeciwnie – prawie każdy ich produkt można zamówić w indywidualnych wymiarach.

Największy kłopot sprawiają skosy dachowe w łazienkach na poddaszach. Kabiny i drzwi są bowiem wysokie (zwykle 200-220 cm) i po prostu nie mieszczą się pod skośnym sufitem. Bardzo często jednak wystarczy przyciąć ich górną część pod wymiar skosu, by pasowały.

Indywidualny projekt

Czasem jedną ściankę kabiny trzeba skrócić, np. by oprzeć ją na ustawionej obok wannie. Albo zrobić w niej wycięcie, np. na rurę, uskok ściany czy otwór na wieszak. To także jest możliwe do wykonania na zamówienie w gotowych kabinach.

Taki indywidualny projekt kabiny i drzwi wnękowych, choć oparty na gotowych produktach z katalogu, jest zawsze przygotowywany indywidualnie i sprawdzany pod kątem bezpiecznego użytkowania. Bywa, że nie ma fizycznej możliwości wykonania jakiegoś rozwiązania ze względów technicznych. Cięcie na wymiar kabin i drzwi wnękowych jest wykonywane za dodatkową opłatą.

Niektóre modele kabin można kupować – bez dodatkowej opłaty - w gotowych elementach, w pasujących wymiarach do łazienki, które następnie składa się jak klocki. Dzięki temu kabinę łatwo indywidualnie dopasować do dostępnej powierzchni, czy zabudować nietypową wnękę. Jednak w tego rodzaju kabinach nie zawsze jest także możliwość fabrycznego wykonania wycięć w szkle.

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • syska, 2016-01-19 14:23:23

    Świetne innowacyjne pomysły.!

POLECAMY W SERWISACH