Kabina prysznicowa Riho Scandic Soft z płaskim brodzikiem Basel. Serię Scandic wyróżniają płaskie, nowoczesne zawiasy z mechanizmem unoszącym, wykonane z wytrzymałego mosiądzu pokrytego chromem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszono zużywanie się uszczelek progowych, tym samym wydłużając ich żywotność. Szkło użyte w tej serii kabin jest grubości aż 8 mm (6 mm w przypadku tafli giętych) oraz posiada powłokę Riho Shield w standardzie.  Fot. Riho.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Kabina prysznicowa Riho Scandic Soft z płaskim brodzikiem Basel. Serię Scandic wyróżniają płaskie, nowoczesne zawiasy z mechanizmem unoszącym, wykonane z wytrzymałego mosiądzu pokrytego chromem. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszono zużywanie się uszczelek progowych, tym samym wydłużając ich żywotność. Szkło użyte w tej serii kabin jest grubości aż 8 mm (6 mm w przypadku tafli giętych) oraz posiada powłokę Riho Shield w standardzie. Fot. Riho.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
23 maj 2016 10:41

Kabiny prysznicowe - 10 nowych modeli do łazienki

Znacznie łatwiej jest urządzić małą łazienkę wybierając kabinę prysznicową niż wannę, stąd tak duża popularność kabin i bogaty wybór modeli na rynku.

Decydując się na zakup kabiny prysznicowej musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim metraż łazienki. W małych wnętrzach sprawdzą się rozwiązania do narożnika, które ułatwiają rozmieszczenie pozostałych sprzętów. Do wyboru są modele półokrągłe i kwadratowe, z drzwiami otwieranymi wahadłowo lub rozsuwanymi.

Rozwiązaniem do nieustawnych łazienek mogą być z kolei drzwi do wnęki prysznicowej. Innym modnym wyborem będą ścianki typu walk-in, które służą do oddzielenia strefy prysznicowej, pozostawiając otwarte wejście (bez drzwi).

Wybierając kabinę prysznicową warto przyjrzeć się bliżej jej konstrukcji, a mianowicie zwrócić uwagę na zawiasy i upewnić się, że są wykonane z mosiądzu i wyposażone w tzw. mechanizm windowy, który niweluje zużycie uszczelek.

Szkło, z którego wykonane są kabiny powinno być bezpieczne, hartowane, grubości minimum 6 mm. Coraz więcej producentów oferuje wypełnienia szklane pokryte specjalną powłoką, która ogranicza osadzanie się kamienia i powstawanie zacieków. W codziennej praktyce taka powłoka pozwoli nam zachować estetyczny wygląd kabiny.

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH