Kabina masażowo-parowa to znakomity wybór dla tych, którzy chcą korzystać i z wygodny prysznica, i z uroków domowego spa.   Na zdjęciu kabina Majestic z oferty Riho - aktywna cyrkulacja gwarantuje stałą i równomierną dystrybucję pary i ciepła, co znacznie podnosi komfort i przyjemność z użytkowania. Fot. Riho.

Zobacz galerię [13 zdjęć]

Kabina masażowo-parowa to znakomity wybór dla tych, którzy chcą korzystać i z wygodny prysznica, i z uroków domowego spa. Na zdjęciu kabina Majestic z oferty Riho - aktywna cyrkulacja gwarantuje stałą i równomierną dystrybucję pary i ciepła, co znacznie podnosi komfort i przyjemność z użytkowania. Fot. Riho.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
31 maj 2016 14:51

Kabiny prysznicowe – 12 nowoczesnych modeli

Kabina prysznicowa coraz częściej zajmuje miejsce wanny. Wybierając odpowiedni model powinniśmy zwrócić uwagę na sposób otwierania oraz rodzaj wypełnienia drzwi i ścianek bocznych.

Wybierając kabinę prysznicową do nowoczesnej łazienki, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na modele bez poziomych profili, składające się z prostych tafli szkła i minimalnej ilości dodatkowych elementów. Powiększą wnętrze, dodadzą mu lekkości, a także pozwolą wyeksponować inne elementy wyposażenia takie jak efektowna armatura czy oryginalne płytki na ścianie. W ofercie producentów znajdziemy modele do narożnika, drzwi wnękowe, asymetryczne drzwi ze ścianką lub kabiny typu walk-in.

Przede wszystkim funkcjonalność

Zanim wybierzemy odpowiedni model powinniśmy sprawdzić te elementy kabiny prysznicowej, które decydują o jej funkcjonalności. A więc wymiary i sposób otwierania. Równie ważny jest rodzaj szkła, z jakiego wykonana jest kabina. Do nowoczesnego wnętrza w mieszkaniu singla lub młodej pary odpowiednia będzie gładka, przejrzysta szyba. W łazience rodzinnej łazienki, z której często jednocześnie korzysta więcej osób, bardziej praktyczna będzie kabina z wypełnieniem nieprzejrzystym. Istotna jest także łatwość czyszczenia kabiny.

Na rynku znajdziemy kabiny prysznicowe w różnym kształcie, wielkości oraz z różnymi rodzajami wypełnień. Oprócz szkła doskonale przejrzystego, także modele kabin ze szkłem z wzorem lub o delikatnym zabarwieniu grafitu i bieli. Kabiny ozdobione wzorem mogą być wyjątkowym elementem dekoracyjnym, natomiast kabiny ze szkłem barwionym – ciekawym uzupełnieniem wystroju łazienki. Wersja najbardziej ekonomiczna, do wykorzystania np. w domkach letnich czy na działce to szyby polistyrenowe. 

Modne wypełnienia

Kabina ze szkłem przejrzystym sprawia, że łazienka staje się elegancka i wydaje większa. Jednak jeśli jest to jedyna łazienka mieszkaniu, a nie lubimy gdy inni domownicy przeszkadzają nam podczas prysznica, warto rozważyć kabinę wykonaną ze szkła z dodatkową nieprzejrzystą powłoką, która zapewni prywatność.

Zastosowanie nieprzejrzystego szkła w kabinie prysznicowej jest dobrym pomysłem na oddzielenie w elegancki sposób strefy kąpielowej od reszty łazienki. Kabiny ze szkłem nieprzejrzystym sprawdzają się szczególnie w łazienkach rodzinnych – taka kabina zapewni dyskrecję jeśli druga osoba będzie potrzebowała wejść do łazienki podczas naszej kąpieli. Z kolei matowe, białe szkło może być ciekawym, dodatkowym elementem dekoracyjnym. W odpowiedniej aranżacji może być zarówno interesującym detalem, jak i oryginalnym tłem.

W artykule wykorzystano materiały prasowe firmy Aquaform.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH