Zobacz galerię [13 zdjęć]

  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Małgorzata Nietupska
18 lis 2015 08:28

Kabiny z lustrami. 12 modeli powiększających łazienkę

Dzięki nowym technologiom, lustra są tak odporne na wodę, że nadają się do kabin prysznicowych. To sprawia, że w prysznicu można się przeglądać. Poza tym kabina znika z przestrzeni łazienki i ją powiększa.

Kabina to – obok wanny – największe urządzenie łazienkowe. Do tej pory, aby ją zamaskować, stosowano przezroczyste tafle szkła oraz rozwiązania bezbrodzikowe. Lustra, jako wypełnienia kabin prysznicowych, dają zupełnie nowe możliwości aranżacji łazienek, zwłaszcza małych. Co ważne, lustrzane mogą być także drzwi prysznicowe, np. do zamknięcia wnęki.

Takie kabiny i drzwi prysznicowe świetnie powiększają przestrzeń łazienki. Lustra odbijają przestrzeń i optycznie ja powiększają. To także bardzo dobre lustro do przeglądania się - można w nim objąć wzrokiem całą sylwetkę. Gdy łazienka jest mała, zwykle brakuje miejsca na tak duże zwierciadło.

Do wyboru są kabiny i drzwi prysznicowe wykonane w całości z luster (droższe) oraz lustrem łączonych z przezroczystym szkłem (tańsze).

Podobnie jak szkło przezroczyste, lustra w kabinach prysznicowych mogą mieć niewidoczną powłokę, ograniczającą powstawanie zacieków czy osadów z mydła i kamienia. To opcja zwykle dostępna za dodatkową dopłatą.

Inne ciekawe rozwiązanie to możliwość złożenia drzwi kabiny płasko przy ścianie, gdy nie korzysta się z natrysku. Dzięki temu zyskuje się około metra kwadratowego powierzchni, np. na bardziej swobodne poruszanie się po łazience. Lustrzane wypełnienia zaś nadal pełnią rolę zwierciadeł – powiększają optycznie przestrzeń i można się w nich przeglądać.

Kolejna nowość to lustrzane kabiny ze schowkami, m.in. na domową pralnię czy cargo z kosmetykami.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH